17. september 2004 kell 11:09

Riigikogu liige Silver Meikar palus sideametil spämmSMSi-juhtumit uurida

Riigikogu liige Silver Meikar saatis Äripäevas ilmunud artiklist ajendatuna sideametile taotluse väärteo menetluse alustamiseks.

Artikkel 'Uus turundusnipp ? spämmSMS' ilmus esmaspäevase Äripäeva tagaküljel.

?Kevadel võttis Riigikogu vastu infoühiskonna teenuse seaduse, mille menetlemise eest ma majanduskomisjoni liikmena vastutasin,? ütles Reformierakonna fraktsiooni liige Meikar. ?Minu hinnangul rikkus Inpoc Balti OÜ kommertsteabele esitatud nõudmisi ning seoses sellega saatsin sideametile taotluse väärteo menetluse alustamiseks.?

Meikari sõnul saab spämmiga tõhusalt võidelda vaid läbi rahvusvaheliste kokkulepete. ?Infoühiskonna teenuse seadus ei päästa meid rämpspostist, mis on edastatud teistest riikidest, kuid võimaldab võidelda Eestis tegutsevate spämmijate vastu,? lausus Meikar. ?Menetluse käigus avaldasin arvamust, et eelkõige võimaldab selle seaduse vastuvõtmine vähendada just soovimatute kommertsteadete edastamist SMSi teel.?

?Ootan huviga sideameti tegutsemist ja otsuseid,? lisas Meikar.

Järgneb Meikari pöördumine sideametile:

13.09.04 ilmunud Äripäevas avaldati Villy Paimetsa artikkel ?Uus turundusnipp ? spämmSMS?. Seoses artiklis avaldatuga sooviksin Sideametilt vastuseid alljärgnevatele küsimustele:

1. Kas Inpoc Baltic OÜ-l oli eelnev adressaatide nõusolek kommertsteate saamiseks?

2. Kas Inpoc Baltic OÜ poolt edastatud kommertsteade sisaldas infot, kuidas edaspidi kommertsteadetest loobuda?3. Kas Inpoc Baltic OÜ poolt edastatud kommertsteates sisaldusid osalemistingimused (sh SMS-i hind)?4. Kas Inpoc Baltic OÜ poolt edastatud kommertsteates sisaldusid kampaania korraldaja andmed?

Kui selgub, et Inpoc Baltic OÜ on rikkunud infoühiskonna teenuse seaduse paragrahvides esitatud sätteid siis teen Sideametile ettepaneku alustada väärteomenetlust Inpoc Baltic OÜ suhtes.

Infoühiskonna teenuse seaduse §-des 15 ja 15` on sätestatud, et väärtegude kohtuvälised menetlejad on vastavalt oma pädevusele Sideamet ja Andmekaitse Inspektsioon.

Palun hoida mind kursis Sideameti poolt vastuvõetud otsustega ning menetlusprotsessiga.

Hetkel kuum