Ülo Toomsalu • 6. oktoober 2004 kell 6:13

PM: Tallinna võimuliidu saatus jäi eile lahtiseks

Eile õhtul ligi viis tundi väldanud Reformi- ja Keskerakonna vahelised eelarvevaidlused jätsid õhku küsimuse Tallinna võimuliidu püsimisest.

«Oli küsimusi, mis jäid lahtiseks. Teatud osas tulid nad vastu,» lausus Kesklinna vanem ja Reformierakonna Tallinna piirkonna juhatuse esimees Keit Pentus vahetult pärast pingeliste vaidluste lõppu Postimehele. Millistest eelarvenõudmistest Keskerakond taandus ja millistest mitte, ei soovinud Pentus aga lähemalt kommenteerida.

Otsuse, milline positsioon eelarvevaidluste jätkamiseks valitakse, teeb reformipartei täna, kui koguneb Tallinna piirkonna juhatus ja arutab Keskerakonna eile esitatud ettepanekute paketti.

Küsimusele, kas kohtumisel keskparteiga arutati vaid eelarveküsimusi või ka muud, vastas Pentus: «Oli terve hulk küsimusi, aga et meie partner leidis, et nad ei ole valmis täna seisukohta esitama, siis neis otsuseni ei jõutud.»

Tallinna linnapea, Keskerakonna liider Edgar Savisaar astus pärast ligi viis tundi väldanud eelarvevaidlusi ürituse toimumiskohast Särgava residentsist välja endale tüüpilise enesekindla hoiakuga. «Jõudsime paljudes asjades üksmeelele või lähedastele positsioonidele,» väitis ta.

Linnapea möönis vaid, et Reformierakond oli jõudnud eelarve läbitöötamisel nendest lihtsalt kaugemale ehk oma positsioonidega rohkem tööd teinud. Keskerakond on aga lähtunud sellest, et poolteist kuud on veel eelarve vastuvõtmiseni aega. Samuti teatas ta, et eelarvevaidlused ei kujuta mingit ohtu koalitsioonile.

Reformierakond on mõista andnud, et nemad ei tee oma nõudmistes partnerile järeleandmisi. Näiteks peavad nad vastuvõetamatuks keskparteilaste juhitud Põhja-Tallinna ja Lasnamäe linnaosa kulude suurt kasvu teiste linnaosadega võrreldes.

Hetkel kuum