Merike Lees • 7. oktoober 2004 kell 22:00

Kristina Traks - nahaalne ja ambitsioonikas uudistekahur

Mitmeid ajakirjandusauhindu pälvinud Kristina Traks on Äripäeva üks kõige pikema pideva staaEiga reportereid uudistetoimetuses.

Ta on siin töötanud kaheksa aastat. Vaieldamatult väga kõva kogemustepagasiga ja hea allikatevõrguga ajakirjanik, kes on toonud aastate jooksul hirmuhigi paljude kõverteid kasutanud ametnike palgele.

1998.-2000. aastal kuulus Kristina Bonnieri preemia nominentide hulka, 2002. aastal pälvis Euroopa Liidu ajakirjandusauhinna. 2003. aastal võitis ta Ajalehtede Liidu auhinna parima olemusloo eest, mis kirjeldas töötuks jäänud tippjuhte ja tõi avalikku kasutamisse uue mõiste: varumeeste pink.

Tallinna Tehnikaülikooli ärikorralduse magistrandist Kristina põhiteemadeks on maamajandus, põllumajandustoetused, toiduainetööstus, avalik sektor, kus üha enam raha liigub.

Piisavalt nahaalne ja ambitsioonikas. Toimetajate hinnangul kindlalt toimetuse raskekahurväe sekka kuuluv, kes siis, kui loo idee omaks võtab, läheb selle teostamisel lõpuni ega katkesta.

Valgast pärit tüdrukuna kisub teda kodukohta, kuhu ta soetas viis aastat tagasi talu. Põllumajandust ta seal viljelema hakata ei kavatse, eesmärgiks on taastada talu nii, nagu see on olnud. Kõik hobid on sellega seotud ja nii hangib ta vana asju ja taastab oma kätega vana mööblit.

"Mingit küprokit ega plastaknaid sinna ei tule, kõik saab olema nagu vanasti," kinnitas Kristina. Mitme aasta töö kannab vilja ja nii julgeb ta oma tallu juba ka külalisi kutsuda. Siiski ei mata Kristina end vabal ajal vaid õpingutesse ja talutöödesse. "Olen kõva matkafänn ka!" teatab ta reipalt.

Oma pika Äripäeva-staaEi kohta ütleb Kristina, et eks ta on ikka äraminemise plaane ka mõlgutanud ja uutele kohtadele kandideerinud, kuid alati on äraminek katki jäänud. Põhjuseks nimetab ta, et kusagil mujal ei oleks tal nii huvitav. "See on igapäevane tasuta koolitus oma ala tippudelt," selgitab Kristina töö võlusid, pidades oma ala tippude all silmas allikaid, kellega iga päev suhtleb.

Hetkel kuum