Peeter Raidla • 12. oktoober 2004 kell 22:00

Geenivaramu ja EGeen sõlmivad uue lepingu

Geenivaramu juhatuse liige Andres Metspalu sõnul leppisid Geenivaramu ja EGeeni esindajad kokku, et koostöö jätkamiseks tuleb sõlmida uus leping. Metspalu avaldas lootust, et uus leping kirjutatakse alla veel sel aastal.

Metspalu väitel on aasta lõpuni Geenivaramul oma tegevuse jätkamiseks eelarves ettenähtud rahaline kate olemas.

Küsimusele, kas nõukogu koosolekul tõstatusid ka EGeeni omaniku, USAs registreetitud Egeen Internationl Corporationi etteheited Geenivaramule, vastas Metspalu pareerivalt: ?Kui otsustati sõlmida uus koostööleping, siis järelikult poolte ühine tegevus jätkub.? Samas viitas ta sellele, et Geenivaramu ja Egeen allkirjastasid ühtaegu esimese andmete väljastamise lepingu.

Geenivaramu nõukogu liige Ants Prümmel keeldus nõukogus toimuvat kommenteerimast. Koosolekul EGeeni esindanud tegevjuhi Margus Kõrgesaare sõnul algavad praegu läbirääkimised eeskätt selle üle, mida tulevane leping peab sisaldama, kaasa arvatud rahastamine ja andmete turustatavus.

EGeen International Corporation on tänavu juba kahel korral teatanud Geenivaramu projekti rahastamise peatamisest. Kui aasta alguses suudeti probleemid ületada, millele aitas kaasa ka valitsuse rahasüst, siis tänavu septembris tegutses EGeen juba resoluutsemalt.

EGeeni nõukogu esimees Kalev Kask ütles kümmekond päeva tagasi Äripäevale: ?EGeeni olulisim etteheide tuleneb tõsiasjast, et Geenivaramusse kogutavad andmed nende praegusel kujul ei ole turustatavad.?

Hetkel kuum