ÄL: mobiiliarve võib väheneda veerandi

13. oktoober 2004, 08:14

Aasta algul jõustuva numbriliikuvusega tihenev konkurents sunnib endast andma kõik, kuid ikkagi ei tea veel täpselt keegi, mis juhtub.

Uute tulekut ainult soodustavad praeguse turu suured kasuminumbrid. Ärileht sai 1,448 miljardi kroonise kasuminumbri, lüües kokku EMT, Tele2 ja Radiolinja mulluse kasumi koos kõikvõimalike roaming-kõnede, sidumistasude ja lisateenustega.

Kõige täpsema prognoosi käis hiljuti välja Euroopa Liidu riike ja Eesti turgu analüüsinud Bravocom. Järgmise aasta lõpuks kukuvad kõneminutihinnad rohkem kui veerandi võrra ja turul tegutseb kolme asemel paarkümmend operaatorit, kellest kaugemas perspektiivis on edukad kaheksa või üheksa.

Tele2 juhatuse esimees Üllar Jaaksoo jääb 20 uue tulija suhtes pessimistlikuks. ?Äärmiselt spekulatiivne hurraa-arvamus.?

Põldsamm prognoosib, et konkurentsi tekkega algatavad võrguoperaatorid ise hinnasõja ning hinnad alanevad järgmise aasta lõpuks vähemalt 25 protsenti. ?Tasuta lõunaid ei ole, seepärast tasuta teenuseks kõneminut niipea ei lähe,? usub Põldsamm.

Bravocom küsis oktoobri algul juba juurde veel kümme tuhat 545 algusega numbrit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing