ÄP fototoimetus • 18. oktoober 2004 kell 22:00

Kasulikud lingid

www.tis-gdv.de/tis_e/ware/inhaltx.htm

Kindlustusfirmad ei korva kahjusid, mis on tekkinud näiteks puudulikust transporditava kauba kinnitamisest või laadimisest. See lehekülg näitab, kuidas käsitleda erinevaid kaupu sõltuvalt nende omadustest, näiteks kuidas vältida veol metalltoodete roostetama minekut, ja selgitab ladustamis- ja veotingimusi. Teoreetilisi ja praktilisi selgitusi täiendavad fotod. Selgitatakse, kuidas hoiduda valedest käsitlusviisidest tingitud kahjudest.

Lisaks nõuannetele leiab lehelt ka fotosid valesti või puudulikult kinnitatud koormatega juhtunud õnnetustest. Iga foto juures on selgitus, mis juhtus ja mida kinnitamisel valesti tehti.

Lehekülg on nii inglise kui ka saksa keeles ja info on kõigile tasuta.

www.containerhandbook.de

Kauba kinnitamise kohta annab nõu ka see lehekülg, kuid peatähelepanu on pööratud konteineris veetavate kaupade pakendamisele ja kinnitamisele.

Nii leiab lehelt infot, kuidas muutub kliima konteineris erinevatel temperatuuridel, kuidas kaupa optimaalselt konteinerisse ladustada ja kinnitada, kuidas eri tüüpi kaupa konteineris vedada ja palju muud. Veel saab teada erinevatest konteineritüüpidest ning nende kasutusalast.

Lehekülg on saksa ja inglise keeles ning info on kõigile huvilistele tasuta lugemiseks.

www.unzco.com/storefront/placards/hazmat.html

Lehekülg on koondanud transpordil vajaminevad märgistused andmebaasi. Märgid on lihtsamaks leidmiseks jaotatud alagruppidesse. Näiteks on esindatud ohtlike kaupade märgid, kaupade käsitlemise märgid, rahvusvahelised leppemärgid.

Ülevaates leiduvad leppemärgid on heaks kiitnud ka mitmesugused rahvusvahelised organisatsioonid, nagu näiteks Rahvusvaheline Lennutranspordi Assotsiatsioon, Rahvusvaheline Tsiviillennunduse Organisatsioon ja Rahvusvaheline Merendusorganisatsioon.

Info lehel on inglise keeles ja kõigile tasuta ligipääsuga.

Autor: ÄP

Hetkel kuum