21. oktoober 2004 kell 14:47

Eesti Raudtee alustas Narva jaama rekonstrueerimist

Raudteeinspektsioon väljastas AS Eesti Raudteele ehitusloa Narva jaamateede pikendamiseks, tegemist on esimese etapiga piirijaama laiendamise projektis.

Eesti Raudtee alustas peale loa väljastamist Soldina-poolsete jaamateede pikendamist, jaama tegevust ei ole ehitustööd häirinud. Uut lõiku ei saa Eesti Raudtee kasutada enne kasutusloa väljastamist inspektsiooni poolt.

Eesti Raudtee infrastruktuuridirektori Kaido Simmermanni sõnul tingis jaamateede pikendamise alustamise tõsiasi, et vanad teed ja pöörmed on ehituspiirkonnas amortiseerunud ning miinimumini vähendatud sõidukiirus on tuntavalt vähendanud jaama läbilaskevõimet.

'Oktoobriraudtee on jätkuvalt kinnitanud kavatsust võtta kasutusele 100-vagunilised rongid lähitulevikus ning Eestil tuleb nende rongide vastuvõtmiseks valmis olla. 8 jaamatee pikendamisega Soldina suunas kuni 1500 meetrini garanteerime piirijaama läbilaskevõime ning parandame märkimisväärselt ohutust,' ütles Simmermann. Lisaks teetöödele on Eesti Raudteel kavas asendada jaama praegune turvangusüsteem täielikult uue digitaalse süsteemi vastu.

Narva jaama rekonstrueerimise projekti investeerib Eesti Raudtee kokku ligi 200 miljonit krooni.

Hetkel kuum