USA börsid: internetifirmad hoidsid turgu paigal

22. oktoober 2004, 09:47

USA aktsiaturge hoidsid eile üleeilsel tasemel interneti ja IT-firmad, kust tuli mõnigi korralik kvartalitulemus.

Prognoositust paremate tulemustega tulid välja internetis oksjonite korraldaja Ebay ja Norton Anti-Virus tarkvaratootja Symantec.

Kolmandas kvartalis penni võrra prognoositust suurema kasumi (0,28 dollarit aktsia kohta) saanud ja 52% käibekasvu näidanud Ebay aktsia tõusis 9%, sulgudes 99,59 dollaril ehk kõigi aegade kõrgeimal tasemel. Internetiime vedas kaasa ka Yahoo! (+3,5%), Amazoni (+2,9%) ja Google aktsiad (6,3%). Igatahes aitas kõik see suuresti tehnoloogiasektori aktsiaid jälgiva Nasdaqi koondindeksi 1953 punktini ehk 1,1% võrra.

Samas kvaliteetaktsiate liikumist jälgiv Dow Jones tööstuskeskmine taandus päevaga 0,2% ning sulgus 9865 punktil ehk madalaimal tasemel pärast 13. augustit. Languse taga oli Catepillari aktsia, mis langes 4,2% tasemeni, 77,03 dollarit. Analüütikud on nimelt mures raskemasinate tootja kasvavate kulude pärast.

Eile oli USAs käesoleva kvartali kõige kibedam majandustulemuste avaldamise päev. Nimelt raporteeris kümnendik Standard Poor`s 500 indeksi koosseisu kuuluvatest kompaniidest oma lõppenud kvartali tulemused. Suur osa kvartalitulemusi avaldati aga pärast turu sulgemist, mistõttu võib täna näha USAs huvitavaid liikumisi.

Nimelt avaldas esmakordselt oma lühikese börsiajaloo jooksul kvartalitulemuse internetimootor Google. Tulemuseks kahekordne käibe- ja kasumikasv. Väärtpaber on järelkauplemises teinud läbi veel 8% ralli, kosudes 161,3 dollarini. Mäletatavasti osteti augusti keskel aktsiate esmaemissiooni korraldanud Google aktsiaid 85 dollari eest.

Seevastu Amazoni aktsia on järelkauplemises langenud 9%, tasemeni 36,06 dollarit, kuna internetikaubamaja lõppenud kvartali kui ka käesoleva kvartali prognoosid jäid analüütikute ootustele alla.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing