Ülo Toomsalu • 25. oktoober 2004 kell 5:58

PM: Alkoholimääruse tõttu ähvardab Tallinna kaks kohtuasja

Saamata jäänud tulule viitav reklaamifirma Clear Channel ja pealinna alkoholipoodnikke ühendav liit ähvardavad Tallinna linnavõime kahjunõuetega.

Arvukate pealinna reklaamikandjate omanik Clear Channel küsib linnalt kahjuhüvitist 300 000 krooni ning lubab pöörduda kohtusse, kui linn keeldub raha maksmast, kirjutab Postimees.

Reklaamifirma juhi Indrek Tappo sõnul jäid nad 30. juunil heaks kiidetud ja seitse päeva hiljem kehtima hakanud uue määruse tõttu muuhulgas ilma kahest suurest Saku Õlletehase reklaamikampaaniast.

Clear Channeli tegevust piiras linnavolikogu määruse punkt, mis keelas lahja alkoholi reklaami lähemal kui 300 meetrit koolidest ning muudest laste- ja noorteasutustest.

«Kesklinna piirkonnas on nii palju laste- ja noorteasutusi, et sisuliselt polegi seal võimalik enam alkoholireklaami teha,» lausus Tappo.

Firma kahjunõue põhineb asjaolul, et määrus hakkas kehtima kõigest seitse päeva pärast vastuvõtmist. Samas oli firma juba sõlminud kokkulepped reklaamikampaaniate asjus.

Tappo sõnul on ka 300 meetri piirang ebamõistlikult suur ning nad kavatsevad pöörduda selle vaidlustamiseks õiguskantsleri poole.

Ka enam kui 200 pealinna alkoholipoodi ühendav liit kaalub nõuda linnalt ligi 700 000 krooni kahjutasu, viidates samuti määruse liigkiirele kehtestamisele. Määrus keelas ka alkoholi müügi öösel kella 23?8, mistõttu pidi üle saja alkoholipoe lühikese aja jooksul tööre?iimi muutma ning vallandama üle 500 inimese.

Hetkel kuum