Kas Sina maksaksid reklaami vaatamise eest?

Meelis Mikker 02. november 2004, 00:00

Mida Sa arvaksid inimesest, kes on nõus peale maksma, et reklaami vaadata?

Tundub nõme, aga ometi on see ammu tegelikkus. Kindlasti on mõni teist näinud taevakanalitest tulevat ?Popeye? multifilmi meremehest, kes sööb spinatit ja on ülitugev. Ilmselt teavad aga vähesed, et see multifilm oli spetsiaalselt valmistatud Ameerika Spinatitootjate Assotsiatsiooni tellimusel, et propageerida seda imelikku rohelist toiduainet laste hulgas.

Samalaadset peidetud reklaami võib leida arvutimängudest, muusikast, lugematutest filmidest, tele-show?dest ning isegi tsirkuse- ja teatrietendustest.

Sellist tüüpi reklaamile on isegi oma nimetus leitud ? advertainment. Advertainment on tänaseks arenenud kaugele edasi lihtsast sponsorreklaamist ja toote või kaubamärgi näitamisest.

Sedasorti meelelahutuse kaas- või sootuks põhieesmärk on reklaamida toodet. James Bondil on filmides Ericssoni mobiiltelefon ja BMW mootorrattas; film ?Cast Away? on tegelikkuses 2tunnine reklaam FedExile, Ameerika päritolu postiteenuste firmale. Veel on olemas Philipsi elektrooniline tsirkus, teksabrändi Kosiuko nimeline raadiojaam ja palju muud sarnast.

Asja idee on üdini lihtne ? inimesed ei taha reklaami, vaid meelelahutust. Miks siis mitte seda neile ka pakkuda.

Minu seekordne reklaamileid olekski samast vallast, nimelt Andrus Kivirähki raamat ?Limpa ja mereröövlid? kirjastuselt Varrak. Limpa? Teate küll, see nösuninaga limonaadisiga A. Le Coqi limonaadipudelilt. Seekord on aga reklaam valatud ülikavalasse vormi ? sellisesse, mille eest on tarbija nõus peale maksma. Ega muud, kui seadke oma sammud ilusti-kenasti raamatupoodi, oma lastele reklaami ostma.

Autor: Andrus Kivirähk

See on raamat Limmost, kes ühel öösel järsku oma voodist ära kaob. See on raamat Limmast, kes oma venda kohe otsima läheb. Ja otse loomulikult on see raamat limonaadisiga Limpast, kes vahetpidamata limonaadi kaanib. Veel on see raamat mereröövlitest, tontidest, patjadest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing