Rivo Sarapik • 1. november 2004 kell 22:00

Talvine lennuplaan toob muudatused lennugraafikusse

Talvine lennuplaan, mis hakkas kehtima 31. oktoobrist, ei too Tallinna lennujaamas kaasa suuri muudatusi. ?Tallinna puudutavate otselendude väljumis- ja saabumisajad on mõnede sihtkohtade puhul pisut muutunud, kuid erinevused suvise lennuplaaniga on üldjuhul vaid 5 kuni 30 minutised,? selgitas Lichtfeldt.

Samas tuleks läbi ühe või mitme transiitlennujaama, näiteks Kopenhaagen, transporditavate kaupade puhul, eriti kindlate saabumisaegadega vedudel, üle kontrollida, kas konkreetse lähte- või sihtkoha lennuplaanis ei ole toimunud väljumisaega või lendude sagedust puudutavat olulist muudatust.

Lisaks soovitab Tallinna lennujaam võtta reisijatel ühendust oma reisibürooga, et olla kindel lennuki väljumise ajas. Näiteks alustas odavlennufirma easyJet kolmapäevast lende Tallinnast, samas peatas talviseks hooajaks lennud Tallinna?Milano liinil Itaalia kompanii Volare. Lisaks muutis lennugraafikut Estonian Air. Suurima muudatusena lisandus lennuplaani pühapäevalõunane lend Tallinn?Stockholm?Tallinn. Teised väljumisaegade muutused jäävad 5 kuni 30 minuti piiresse.

Talvisel hooajal on Tallinna lennujaamast regulaarne lennuühendus 20 Euroopa linnaga ja kahe Eesti saarega. Nimetatud sihtpunkte teenindab 10 lennufirmat. Talvine lennuplaan kehtib järgmise aasta 26. märtsini.

Talvise lennuplaani leiab: www.tallinn-airport.ee

Hetkel kuum