9. november 2004 kell 22:00

Kontori nõudekapp olgu korras

Kohvimasina, kruuside ja teetasside kõrvale oleks korrektne asetada ka suhkrutoos ja koorekann, sobilikus suuruses taldrikuid suupistete serveerimiseks, lisaks elementaarne valik nuge, kahvleid, lusikaid. Pereserviisi soovitakse sageli oma kruusi ? millest võib asutuse tassivalik üpriski mitmekesiseks kujuneda, keraamikute autoritöödeni välja. Selles on kindlasti oma võlu, täheldab EBSi õppejõud Tiina T?at?ua.

Firma esindusserviisi valik sõltub ennekõike sellest, kes on asutuse külalised ja mida neile pakutakse. Hea tava kohaselt peaks külalisele jätma valikuvõimaluse kohvi ja tee vahel. Seega peaks serviisi kuuluma ka teekann. Klaaside valikut tehes tuleks silmas pidada, et karastusjoogiklaas oleks büroos mugavalt kasutatav. Peene kõrge jalaga pokaalid on eelkõige pidulike ürituste tarbeks mõeldud.

Kindlasti peaks serviis sobima keskkonda ja olema mugavasti kasutatav. Ametikohtumisele ei tule ju keegi ainult kohvi nautima ja serviisi imetlema ? seega ennekõike praktilisus ning kindlasti ka kvaliteet, konstateerib T?at?ua.

?Eestimaal müüakse meie oma kunstnike maalitud maitsekaid serviise. Minu eelistus kuulub kindlalt neile,? ütleb ta. Otstarbekas on lisaks serviisile osta ka sobilikus toonis linikud ja salvrätid ja mõned kandikud. Kodukaupade hulgimüügifirma Arkogreni pakub mitmekülgset nõudevalikut ? nii klaasi, keraamikat kui ka portselani. Konsultandi Mari Jäätma nõuandel on kontori igapäevaserviisiks mõttekas koostada komplekt prantsuse purunematust klaasist, aga pidulikumaks puhuks Norra Figio tehase portselanist. Esindusserviise lubavad endale vähesed ettevõtted, aga nad muretsevad endale täiusliku varustuse alates salvrätikutest ja nugadest-kahvlitest kuni suurte vaagnateni.

Jäätma sõnul koguvad asutustes üha rohkem populaarsust nn egoistisõelaga termoskruusid, milles tee või kohv kohe ei jahtu. Nn veepüttide levimisega kontorites kaasneb ka suurem huvi joogiklaaside vastu. Paljud töötajad tahavad endale personaalset anumat. Paljud firmad kasutavad veeklaasidena ka suuremaid veiniklaase.

Autor: Tiina Kolk

Hetkel kuum