Liis Kängsepp • 17. november 2004 kell 22:00

Tallinnas juhtus eile kolme päeva jagu liiklusõnnetusi

?Ma arvan, et homme (täna ? toim.) vast nii palju ei tule, esimese lume ehmatus on üle elatud,? sõnas Tarve. ?Tavaliselt on 66 õnnetust kolme päeva taks.?

Autojuhtidel soovitab Tarve kindlasti ära vahetada suvekummid, hoida pikivahet ja valida õige sõidustiil. ?Ma olen seda juttu nii palju rääkinud, aga tundub, et tühjadele massidele. Siin tuleb ?okiteraapiat rakendada,? lisas Tarve, viidates, et eilsed õnnetused tulid vast omamoodi kasuks.

Enim juhtus õnnetusi Tallinna piiril ja selle lähistel. Lõuna-Eestis oli eile 13 kergemat õnnetust.

Tallinna kommunaalameti jaoks ei saabunud talv ootamatult, vaid lumesajuks oldi valmis juba mitu päeva tagasi.

?Meie jaoks tuleb talv igal aastal oodatult,? sõnas kommunaalameti heakorraosakonna juhataja Tõnu Tuppits. ?Küllap igasuguse lumesajuga ja talve saabumisega kaasneb see, et kogu liiklustempo linnas aeglustub. Nägin täna ka paljusid suvekummidega juhte, kõrvaltänavail võis neil küll üsna nutune olla.?

Tuppitsa sõnul jälgib operatiivgrupp pidevalt ilmateateid ja on valmis vajaduse korral tänavapuhastustehnikale lisaks kaasama liiklusreguleerijad ja muud rasketehnikat teetakistuste likvideerimiseks.

Lisaks on linnavalitsuse soovil paigaldatut 22 ristmikule graniitkillustiku konteinerid, et hätta jäänud autojuht saaks end ise vajaduse korral aidata.

?Eelmise aasta detsembri suurte lumesadude ajal olid paljud libedate kummidega veokijuhid hädas ristmikelt ärasaamisega,? põhjendas Tuppits liivakastide vajalikkust. ?Nüüd on neil autojuhtidel, kel ratas hakkab masina all ringi käima, võimalus autost välja ronida ja endale killustikku ratta alla panna, et kohalt minema saada.?

Graniitkillustiku kastid pannakse näiteks Järvevana tee ja Tartu mnt ristmikule, Veerenni tänavale enne raudtee ülesõitu, Paldiski mnt ja Tehnika tänava, Niine tänava ja Põhja pst, Akadeemia ja Järveotsa tänava, Kadaka tänava ja Ehitaja tee, Pirita tee ja Narva mnt, Peterburi tee ja Vesse tänava ning Pärnu mnt ja Viljandi mnt ristmikule.

Kommunaalameti lepingupartnerite poolt on varutud kloriide 2400 tonni, graniitkillustikku 200 tonni, samuti on tehtud kogu olemasolevale tänavahooldustehnika ülevaatus, mis on kehtestatud nõuetele vastav ning töökorras.

Eilsega sarnast ilma on Tuppitsa sõnul oodata nädala lõpuni (päeval +/- 0° ja öösiti püsivalt miinuskraadid), nädalavahetuseks langeb õhutemperatuur ka päeval allapoole nulli ning lumesadu lakkab.

Hetkel kuum