Väinu Rozental • 21. november 2004 kell 22:00

Walko põhjalaskja peab hüvitama 3 miljonit krooni

Tartu ringkonnakohus ei muutnud eelmisel nädalal Valga maakohtu juunikuist otsust, mille kohaselt peab Walko endine peadirektor ja juhatuse esimees Kalle Pilt heastama oma õigusvastaste tegudega tekitatud kahju ning maksma Walko pankrotipessa 3 miljonit krooni. Tegu on summaga, mis kattub Walko pankrotimenetluses tunnustatud nõuete suurusega.

Kohtuotsuse kohaselt sooritas Pilt 1998. aastal ettevõtte nõukogu nõusolekuta rida tehinguid, mille tõttu jäi Walko varatuks ning pankrotistus 1998. aasta augusti lõpus.

Kalle Pilt on nn Pindi-poistele kuulunud Walko põhjalaskmise tõttu juba olnud korra kohtu ees. Tartu ringkonnakohus mõistis Kalle Pildi 2002. aasta juunis süüdi ametiseisundi kuritarvitamises ning karistas teda aastase vabadusekaotusega üheaastase katseajaga. Riigkohus ei võtnud Pildi kassatsioonkaebust menetlusse.

Tartu ringkonnakohtu eelmise nädala otsuse peale on Kalle Pildil aega riigikohtusse edasi kaeta 30 päeva.

Kalle Pildiga ei õnnestunud ühendust saada ning kommentaari küsida. Pilt töötab Tartus kahjurite ja näriliste hävitamise teenust pakkuva OÜ Puleium juhatajana.

Lisaks Walko tühjakskantimisele osales Kalle Pilt ka Pindi-poistega seotud teise ettevõtte ? ASi Otepää Autoremonditehas ? põhjalaskmises.

Walko asemel tegutseb praegu Valgas edukalt AS Sangar Valga Vabrik. Otepää Autoremonditehase hoonetes tegutseb vineeritootja AS UPM Kymmene Otepää.

Hetkel kuum