EPL: Aasta pärast valmib lastestaadionil 100 miljonit krooni maksev jäähall

22. november 2004, 08:00

Tallinna Suur-Ameerika tänavale endisele lastestaadioni tenniseväljakule kerkib aasta pärast täismõõtmetes ligikaudu 100 miljonit krooni maksev jäähall.

Esmajoones leiaksid tuleval sügisel valmivas keskuses endale kodu jäähokiliit ja hokiklubid, kuid sportima oodatakse ka iluuisutajaid ja vaba aja veetjaid. ?Jääväljaku rajamisel peetakse eelkõige silmas laste ja noorte huvisid,? kinnitas Eesti jäähokiliidu president Priit Vilba Eesti Päevalehele.

Kui spordibaasidele teevad enamasti muret tühjad hommikutunnid, siis lastestaadioni jäähokikeskus arvestab lähiümbruses asuva viie kooli õpilastega, keda on kokku ligi 4000. Vilba hinnangul võiksid koolid olla huvitatud õppekavva uisutundide lisamisest. Täismõõtmetes, ligi 30 x 60 meetrisele hokiväljakule mahub uisutama terve klass korraga. Vilba kinnitusel luuakse kindlasti ka eri vanuses huvilistele treeningugrupid, kus saab uisutamist ja jäähokit õppida pärastlõunast hilisõhtuni välja.

Kokku 6000 ruutmeetril asuva kompleksi ehitus läheb maksma ligi 100 miljonit.

Sihtasutuse Lastestaadioni Jäähall juhatuse liige Meelis Kruusmann ütles, et praegu taotletakse SAPAst ehitusluba ning see loodetakse saada lähiajal. Seejärel kulub ehituseks umbes aasta.

Väljaku ühte otsa ehitatakse aga kuuekorruseline segakompleks, mida võiks nimetada noorte- ja vabaajakeskuseks: sinna tulevad kohvik, aeroobika- ja jõusaalid, rendipinnad jpm.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing