Energiaturu Inspektsioon kooskõlastas Jaotusvõrgu võrgutasude hinnad.

26. november 2004, 11:18

Energiaturu Inspektsioon kooskõlastas oma tänase otsusega Eesti Energia kontserni struktuuriüksuse OÜ Jaotusvõrk võrgutasude hinnad.

Sellega on ETI kooskõlastanud kõik erinevate elektrikomponentide hinnad, mille alusel kujuneb tariif lõpptarbijatele.
Käesoleva aasta veebruaris esitatud hinnataotluses soovis Jaotusvõrk võrgutasude hindu tõsta keskmiselt 28,1%, Energiaturu Inspektsioon pidas põhjendatuks keskmiselt 16,4%-st hinnatõusu.

Kodutarbijal püsitasu enam maksta ei tule, elektrienergia hinnapaketid töötab välja Eesti Energia.

Tänase ETI kooskõlastusega on sätestatud ka alused võrgutasude korrigeerimiseks järgmise kolme aasta jooksul. Võrgutasusid korrigeeritakse 1. märtsil 2006.a. ja 1. märtsil 2007.a. Jaotusteenuse hinna kujunemist kolme aasta jooksul mõjutavad tarbijahinnaindeksi muutus ning Jaotusvõrgu poolt Põhivõrgule makstavad tasud.

Põhivõrgule makstavate tasude puhul on üheks hinnakomponendiks ka seadusest tulenev taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrienergia ostukohustus.
Näiteks kui tarbijahinnaindeks tõuseb 3% võrra aastas ning taastuvatest energiaallikatest toodetakse praegusest enam elektrienergiat, prognoosib ETI Põhivõrgu võrgutasude kasvu 3% võrra aastas. Sellises piiris võrgutasude kasv Põhivõrgus ei too veel kaasa Jaotusvõrgu hindade tõusu.
Juhul, kui taastuvatest energiaallikatest toodetava elektrienergia kogus ei suurene, prognoosib ETI, et Jaotusvõrgu hinnad langevad järgmistel aastatel 1-1,5% võrra aastas.
Nii Põhivõrgule kui ka Jaotusvõrgule on järgnevateks aastateks sätestatud kulude kokkuhoiu kohustus. Jaotusvõrgu jaoks on ülesanne hoida aastas kulusid kokku 1,5 % võrra, samuti peab Jaotusvõrk vähendama elektrikadusid praeguselt 11,1%-lt 8%-le 2008. aastaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing