Juhtiv rasketehnika turustaja AS Thom Tehnika vahetab nime

29. november 2004, 14:32

2005. aasta veebruarist on Eestis tegutseval AS-il Thom Tehnika ja teiste Thomesto Machine Agencies GroupŽi firmadel uus ja ühine ärinimi INTRAC.

Üheks põhjuseks uue nime puhul on muutus ettevõtte omanikeringis, teatas ettevõte. Käesoleva aasta sügisest ei ole Thomesto OY enam ettevõtte osanik. Omanikeringis on nüüd Baltic Investment Fund, Swedfund ja grupi juhtkond. Ettevõtete ärinimed Thom Tehnika, MTC ja Thomesto Masinos Co asendatakse lähikuude jooksul. Eestis saab ettevõtte nimeks INTRAC Eesti AS; Lätis ? SIA INTRAC Latvija ja Leedus ? UAB INTRAC Lietuva. Grupi peakontor asub Rootsis Stockholmis.

?Meie gruppi kuuluvad ettevõtted töötavad kõikjal samade toodetega. Samuti teevad paljud kliendid meiega koostööd enam kui ühes riigis. Ka see on üheks uue ja ühise ärinime kasutusele võtmise põhjuseks meie turupiirkonnas,? ütles Carl Leijonhielm, INTRAC Goup AB tegevdirektor.

Carl Leijonhielmi sõnul jätkab ettevõte tegelemist metsa-, materjalikäsitlus- ja ehitusega seotud rasketehnika turustamisega. Esindatud on maailma selle ala juhtivad kaubamärgid nagu Timberjack, CASE, Manitou ja BOMAG. INTRAC-il on kõigi esindatavate kaubamärkide osas juhtiv turupositsioon.

Grupi müügitulemused on Eestis, Lätis ja Leedus viimase 5 aasta joksul märkimisväärselt kasvanud. Kui 1999. aastal müüdi masinaid, varuosi ja teenindust kokku 11 miljoni euro väärtuses, siis käesoleval aasta jooksul on INTRAC-il Balti riikides plaanis müüa kokku üle 300 uue masina ja saavutada ligi 40 miljoni euroni ulatuv käive. Ühtlasi pakub INTRAC klientidele kõigi Baltikumis turustatavate masinate erinevate mudelite käsitlemise ja hoolduse põhjalikke koolitusi.

INTRAC on investeerinud Eestis ja Lätis viimase kahe aasta jooksul müügi-,
logistika- ja hoolduspunktidesse ligi 4 miljonit eurot. Tänaseks on ettevõttel Eestis ja Lätis maailmatasemel müügi- ja teenindushooned.

?2005. aastal on kavas suunata suurem osa investeeringutest Leetu,? ütles Carl Leijonhielm. Leijonhielmi sõnul katab INTRAC oma praeguste ja uute
müügi- ja teeninduspunktidega ning 20 hästivarustatud teenindusbussiga kogu Baltikumi vajadused.

INTRAC Grupis töötab ligi 140 inimest, neist Eestis 58.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing