Pärnu PM: Via Baltica Pärnu teelõigu tulevane marsruut sai paika

30. november 2004, 08:11

Via Baltical Ikla ja Tallinna vahel pudelikaelaks jäänud Pärnut läbiva lõigu ümberehituse projekteerimiseks on käsil rahvusvaheline hankekonkurss.

Maanteeameti europrogrammide osakonna juhataja Urmas Konsap ütles, et ligi kümme miljonit krooni maksma mineva projekti lähteülesandena on nüüd lõplikult paigas, kuidas rahvusvaheline tee läbi Pärnu hakkab kulgema, kirjutab Pärnu Postimees.

Projekt hõlmab ka Tallinna ja Lihula maantee ühendust, et tagada juurdepääs sadamale. Teada on tee-ehitusega seotud orienteeruvad tähtajad.

Rahvusvahelise projekteerimishanke pakkumiste tähtaeg on 22. detsember, projekteerimine algab tuleva aasta märtsis ning projekt peab valmis saama 2006. aasta veebruaris. Seejärel esitatakse ehituseks euroraha saamise taotlus.

Konsap selgitas, et kuna tegemist on põhimaanteega, katsutakse linna piires läbi saada võimalikult väheste peale- ja mahasõitudega ning püütakse vältida eritasandilisi ristmikke, mille tegelik vajadus selgub projekteerimise käigus ja mis tunduvalt suurendaksid ehitusmaksumust. Kiiruse piirang Via Baltica Pärnu linna läbival lõigul siiski tuleb, selleks saab 70 km/h, teatud lõikudel ka 50 km/h.

Konsap ütles, et valdavalt läbivad uued teelõigud riigimaid, kuigipalju on Ehitajate tee laiendamisel siiski tegemist ka eramaadega, kus on vaja kokkuleppeid maaomanikega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing