Põltsamaa Meierei Juustutööstus tahab hõivata 30 % võiturust

30. november 2004, 14:36

Eesti suuremaid juustutootjaid Põltsamaa Meierei Juustutööstus OÜ alustas tänasest või tootmist eesmärgiga hõivata 30 % turust.

Kokku investeeris ettevõtte või tootmise alustamiseks 5 miljonit krooni ja plaanib aastaga hõivata vähemalt 30 protsenti võiturust, teatas ettevõte.

'Oleme viimastel aastatel Eesti piimatööstuses tegutsenud ning otsustasime või tootmisega alustada, et kasutada ära olemasolevaid kogemusi ja pakkuda oma senistele koostööpartneritele veelgi laiemat tootevalikut, ' ütles Põltsamaa Meierei Juustutööstus OÜ juhataja Ago Teder. 'Meie eesmärgiks on toota järgmisel aastal ligi 250 tonni võid ja hõivata vähemalt 30 protsenti Eesti turust.'

Kokku investeeris Põltsamaa Meierei Juustutööstus või tootmise alustamiseks
5 miljonit krooni. Uue tootmisliini tootmisvõimsus on kuni 1000 kilogrammi võid tunnis. Uudisena hakkab ettevõte Eestis esmakordselt tootma võid 150 grammistes pakendites.

'Kogemused näitavad, et väiksema pakendi eeliseks on eelkõige see, et ta ei jää nii kauaks külmkappi seisma ja sellest lähtuvalt säilivad ka toote maitseomadused, ' rääkis Põltsamaa Meierei Juustutööstus OÜ tootmistehnoloog Marge Sütt. 'Lähtuvalt eelnevast ja sellest, et kasutame või valmistamisel ainult kvaliteetset ja kodumaist toorainet, loodame saada Eesti suurimaks võitootjaks.'

'Lisaks või tootmise alustamisele on meil olemas uued ambitsioonid ka näiteks juustutootmise vallas, ' lausus Põltsamaa Meierei Juustutööstus OÜ tegevdirektor Andres Mõtus. 'Kui siiani oleme juustu müünud peamiselt Eesti turul, siis lähiajal plaanime alustada kvaliteetjuustude eksporti Venemaale.
Täiendavalt toome lähiajal turule spetsiaalse tervisetoodete tootesarja.'

Põltsamaa Meierei Juustutööstus OÜ on Eesti kapitalil põhinev juustutootja, kellele kuulub hetkel ligi 23 protsenti Eesti juustuturust. Ettevõte kuulub United Estover Group"i ja toodab järgmisi juustusid - 45 protsenti kogu toodangust Tilsiter tüüpi juustud (sh Hiirte Juust, Vene Juust, Võileiva Juust), 45 protsenti kogu toodangust Edam tüüpi juustud (sh Hollandi Leibjuust, Eesti Leib Juust, Edam Juust, Pandivere Juust) ja 10 protsenti kogu toodangust kera tüüpi juustud (sh Põltsamaa Kera Juust, Eesti Kera Juust, Põltsamaa Kuldne Kera).

Kokku on ettevõtte käesoleva aasta kümne kuuga tootnud üle 900 tonni juustu ja müünud ligi 400 tonni koort. Eelmise aasta käive oli 67,1 miljonit krooni ja kasum 7,1 miljonit krooni. Kokku on omanikud ettevõttesse viimase kolme aasta jooksul investeerinud 30 miljonit krooni ning seal töötab 43 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing