Kesklinnas tõuseb hind kiiremini

ÄP 06. detsember 2004, 00:00

Kesklinna korterite hinnatõus on võrreldes 2004. aasta algusega olnud suurem kui äärelinna keskmine ning on ületanud enamiku äärelinna korterite hinnatõusu.

Erandina on vaid Põhja-Tallinna korterite hinnatõus olnud vaadeldaval perioodil suurem kesklinna korterite hinnatõusust, mida võib seletada Põhja-Tallinna jätkuva väärtustamisega. Seetõttu vähendab Põhja-Tallinn jõudsalt vahet olemuselt sarnase Kadrioru piirkonnaga. Kuigi varasematel perioodidel võis täheldada tendentsi, et iga uus projekt oli eelmisest 5?10% kallim, paneb tihenev konkurents hinnakasvule piirid.

Kuna ehitushinnad ning arendamiseks sobivate kruntide hinnad jätkuvalt tõusevad, tähendab eeltoodu seda, et hinnatõusu pidurdumise maksavad kinni arendajad, teenides väiksemat kasumit.

Vanalinna korterite ostjatest moodustavad olulise osa välismaalased, kuid üha enam leiab endale elukoha või investeerimisobjekti vanalinnas ka kohalik elanik.

Kohalike elanike jaoks on vanalinna populaarsuse kasvu taga eelkõige investeeringu madal risk, sest vanalinn on väga piiratud kogum, mille väärtus ajaga selgelt tõuseb.

2004. aastal on alustatud mitme vanalinnas asuva kortermaja renoveerimist või rekonstrueerimist või seda jätkatud.

Müügiks pakutakse nii valmis kortereid kui ka kortereid n-ö karbi kujul.

Renoveeritud majas asuva viimistletud korteri müügihind on üldjuhul vahemikus 25 000?35 000 kr/m², üksikutel juhtudel ka kuni 50 000 kr/m².

Tavaliselt makstakse kõrgeimat hinda väga unikaalsete, kvaliteetselt renoveeritud hea vaatega korterite eest. Piirkondadest on hinnatase kõige kõrgem Toompeal.

Põhjuseks on asjaolu, et seal on suhteliselt vähe elumaju ja ümbruskonna muudavad prestii?semaks seal asuvad esindushooned, kirikud, valitsusasutused ja saatkonnad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing