Ülo Toomsalu • 6. detsember 2004 kell 6:02

EPL: Reisilaeva Meloodia ähvardas pommiga armukade naine

Laevafirma Tallinki otsene kahju on ligi 60 inimest, kes keeldusid laupäeva õhtul Helsingis reisilaeva Meloodia pardale minemast.

?Kas oli põhjuseks pommiähvarduse tõttu tund aega hilisem väljumine või siis hirm võimaliku pommiplahvatuse ees,? ütles laevafirma investorsuhete juht Marek Mägi Eesti Päevalehele.

Nii jäi inimestel kasutamata keskeltläbi kolmsada krooni maksev laevapilet, mille Tallink hüvitama peab. ?Võimalik, et peame tagantjärele neile hüvitama näiteks Helsingis ööbimise kulutused,? ütles Mägi.

Laevafirma otsene kahju ületab ilmselt paarikümne tuhande krooni piiri. Sinna lisanduvad Helsingi sadamas pommi otsimise kulud, mille ähvardused teinud naine samuti hüvitama peab.

Suurt vastukaja leidnud pommiähvardused olid ajendatud armukadedusest: 54-aastane naine lootis niimoodi takistada endast ligi 20 aastat nooremal armukesel minemast sõpradega Soome lõbureisile.

Ähvardaja kindlakstegemine polnud keeruline, sest kõned võttis naine oma Maardus asuvast korterist. Ülemkomissar Elmar Vaheri sõnul oli naisele täielik üllatus, kui ta pühapäeval kell 12 leidis oma korteri ukse tagant kriminaalpolitseinikud.

Juba vanaemaseisusesse jõudnud naine oli ülekuulamisel avameelne. Prokurör Endla Ülviste sõnul oli ülekuulamisel tundunud, et naine ei saanud oma teo tõsidusest aru

Hetkel kuum