Balbiino tõi turule Vanilla Ninja kohukesed

07. detsember 2004, 14:11

AS Balbiino tõi turule uue kohukestesarja Vanilla Ninja, millega kavatseb võtta 15 protsenti kohukesteturust, teatas ettevõte.

Selle plaani täitmiseks kavatseb Balbiino aastas toota vähemalt 12 miljonit kohukest.

'Võib tõdeda, et oleme oma kohukeste projekti esimese etapi kenasti ja plaanidekohaselt realiseerinud,' lausus AS Balbiino juhataja Riho Niils.
Balbiino alustas kohukeste tootmist kaks kuud tagasi, kui tõi turule Yeti kohukeste tooteperekonna. Esimese kahe kuu müüginumbrid ja Vanilla Ninja turuletulek lubab Niilsi sõnul prognoosida, et ettevõte suudab ambitsioonikad eesmärgid täita.

Kokku investeeris Balbiino kohukesteprojekti üle 3 miljoni krooni, millest enamus läks uue tootmisliini soetamiseks. Balbiinol on seitse erinevat tootmisliini.

Balbiino põhineb Eesti kapitalil ja omab nii tootmist kui logistikavõrku. 42% kohalikust jäätiseturust kuulub Balbiimole, koos partneritega on ettevõtte turuosa Lätis 10%. Balbiino jäätisetehases, logistikakeskuses ja tütarettevõtetes töötab ca 235 inimest.

Balbiino mullune käive oli 240 miljonit krooni ja kasum 7 miljonit krooni. Ettevõte müüs 2003. aastal 4165 tonni jäätist, mis on 17% rohkem kui aasta varem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing