Liis Kängsepp • 9. detsember 2004 kell 15:08

Veskimägi: euro kasutuselevõtt on maksumaksjale soodne

Veskimägi lubab euro kasutuselevõtul ümardada riiklike maksude, tasude ja lõivude konverteerimisel summad rahvale soodsamas suunas.

Tänasel valitsuse kabinetiistungil kiitis valitsus heaks rahandusminister Taavi Veskimägi ettepaneku euro kasutuselevõtul ümardada riiklike maksude, tasude ja lõivude konverteerimisel summad lähima täiseuroni maksumaksjatele ja riiklike toetuste saajatele soodsamas suunas.

Selliste ümardamisreeglite järgimine jätab inimestele üle 130 miljoni krooni rohkem raha kätte.

'Meie jaoks on väga oluline, et eurole üleminek toimuks rahva jaoks võimalikult sujuvalt,? sõnas Veskimägi. ?Kui on kuulda olnud kartusi, et euro kasutuselevõtuga võivad kaupmehed meelevaldselt hindu kõrgemaks ümardada, siis siin näitame ise kaupmeestele eeskuju - riik ümardab eelarvesse makstavad maksud ja riigilõivud ning eelarvest saadavad mitmesugused soodustused lähima täiseuroni maksumaksjale soodsamas suunas,' rõhutas Veskimägi.

Eesti eesmärk on olla tehniliselt valmis Eestis euro kasutuselevõtmiseks 2006. aasta keskpaigast.

Eelmise nädala reedel saatis Rahandusministeerium arvamuste avaldamiseks välja eelnõu, mis sätestab juba enne euro kasutuselevõttu hindade avaldamise lisaks kroonidele paralleelselt ka eurodes. Eesti Vabariigi rahaseaduse ja tarbijakaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu eesmärgiks on anda aega tarbijal harjuda euro kui rahaühikuga ning vältida maksevahendi muutusega seotud hindade arvuliste suuruste muutusest tekkivaid võimalikke väärarusaame.

Lisaks otsustas valitsus moodustada eurole sujuva ülemineku tagamiseks vajalike tegevuste koordineerimiseks ja ettevalmistamiseks asjatundjate komisjoni. Samuti otsustas valitsus edaspidi kord kvartalis valitsuskabineti nõupidamistel arutatada euro kasutuselevõtuga seotud teemasid.

Hetkel kuum