16. detsember 2004 kell 22:00

Ekspordiinfo interneti andmebaasist

Pidevalt uuenev MADB on olnud Eesti ettevõtetele kättesaadav alates selle aasta 1. jaanuarist. MADBi kaudu on ettevõtetel võimalik saada esialgset teavet eksportööride ning erinevate institutsioonide ja asutuste kohta (sh tariifid, impordile esitatavad nõuded, piirangud, statistika jms).

MADB on internetipõhine andmebaas, mis loodi 1996. aastal. Juurdepääs sellele on avatud vaid ELi liikmesriikide ettevõtetele.

Esmase ülevaate saamiseks on soovitatav tutvuda andmebaasi üldtutvustuse ja võimalustega, mille leiate lingi alt About Market. Olenevalt valitud alateemast avaneb mitu erinevat võimalust, mille alusel esimene valik teha. Kuna juhised ja viited on väga selged, on valikut teha äärmiselt lihtne. Juhul, kui soovite ülevaateid saada mitmes valdkonnas, tuleb valikut tehes hoida all Shift-klahvi (sellekohane juhis on ka eespool mainitud andmebaasi tutvustuse all).

Nimetatud teemade juures on kokkuvõttev info ning nimetatud punkti reguleeriv riiklik seadus. Juurdepääs sektoriaalsetele, statistilistele andmetele on tasuta.

Lehekülje kaudu on ka juurdepääs mitmesugustele läbiviidud uuringutele ja analüüsidele. Olemasolev informatsioon puudutab just väljaspool Euroopa Liitu olevaid riike.

Autor: Kairi Jõesalu

Hetkel kuum