Internet muudab kaardimaksed poodides kiiremaks

17. detsember 2004, 13:31

Uudne internetil põhinev kaardimakselahendus muudab kaardimaksed kauplustes senisest kiiremaks ja hoiab kokku väikekaupluste raha.

Panga- ja turvatehnoloogiaettevõtte Hansab teatel pakub koos tarkvara arendusfirmaga Voicecom loodud uudne kaardimakselahendus senisest kiiremat ning mugavamat kaardimakset. Seni kaardimakseid telefonitsi sooritanud ettevõtted hoiavad kokku ka rahas, kuna uus süsteem põhineb tavalisel internetil. Lahendus võimaldab makseid nii magnet- kui ka kiipkaartidega, loeb kliendikaarte ja IDkaarti ja muud konkreetsele ettevõttele vajalikku.

Kaardimakselahendus läbis edukalt piloottestimise, olles muu hulgas katsetuses raamatupoes Apollo, kauplustes Lasering ja Lukuekspert ning Elioni esindustes. Juba praegu kasutab internetil põhinevat kaardimakselahendust ligi 150 müügipunkti üle Eesti.

Kaardimaksete sooritamiseks paigaldatakse kaupmeestele Prantsuse firma Ingenico Elite seeria makseterminal ning installeeritakse PosTCP tarkvara, mille külge saab kassasüsteemi ühendada.

Eesti kapitalil põhinev Hansab teenindab Baltimaades kokku üle 1200 pangaautomaadi, parkimisautomaate ning mitmeid teisi iseteeninduslikke makselahendusi. Hansabil on 11 kontorit koos 95 töötajaga. 2004.aasta konsolideeritud käive ulatub 150 miljoni Eesti kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing