Flora omanike tüli jätk: uste lõhkumine ja turvafirmade abi

Andres Kärssin 20. detsember 2004, 00:00

Tegemist on ühe lõiguga endise keemiafirma, praegu peamiselt kinnisvarahaldusele keskendunud ettevõtte omanike tülimaratonis, mis startis aasta algul, kui 51% aktsiate omanikud Peeter Jantson, Linda Terras ja Veiko Eslon ilmutasid soovi müüa oma osalust. Seejärel viis vähemusaktsionäride Rita Kulli ja Elmar Kruusma valitud tee oma osaluse suurendamiseks ja vara liigutamiseks nad teisele poolele rindejoont oma kolme kauaaegse töökaaslasega. Ka kriminaalasju algatama.

Reedel kella kolme paiku kutsub Rita Kull ajakirjandust appi ? Flora Kommertsi kontorit võetakse üle. Koha peal selgub, et peale mõlema tülipoole on vastakuti advokaadibürood Tark & Ko ning Lextal, turvafirmad Falck ja Desperado. Kontori uksest sisse ei saa. Targa büroo advokaat Risto Vahimets ? esindab Kulli ja Kruusmaa poolt ? teeb trepimademel juhtunust omapoolse kokkuvõtte.

?Hommikul lõhkusid politseiametnikud kontorisse sisenemiseks ukseklaasi, sisse läksid ka Lextali esindajad ? nende hulgas advokaadid Üllar Talviste ja Tarmo Sild ? ning tundmata turvafirma mehed ja isikud, kes end ei tutvustanud,? rääkis Vahimets. Uurija teostas läbiotsimist seoses erikontrolliga, mille määramise oli kohus samas keelanud. Lisaks oli vastaspoole esindajatest sees ka nende poolt paika pandud uus ettevõtte juht Oliver Ennok. Viimasel puuduvat Vahimetsa sõnul volitused, sest teda pole kantud äriregistris isegi B-kaardile. Vahimets peab ruumis olijatega sidet telefoni teel. Pole teada, kui palju ja kes täpselt ikkagi seal sees on.

Aeg läheb, teadmatus ja pinge püsivad. Ukse taha jõuab teade, et üks vastaspoole turvamees olevat kontoris viibivale Vahimetsa kolleegile, advokaat Jaan Lindmäele kallale läinud. Ukse taga viibivad Kruusma poeg ja Kulli tütar on mures ja ilmselgelt närvis. Kutsutakse politsei ja kiirabi, nemad saavad sisse, samuti igapäevaselt kontorit valvava Falcki turvamees. Lahkuv kiirabi ei ütle muud, kui et patsient on taas kontaktne. Politsei jõuab ära minna ja varsti jälle taas tagasi tulla, sest vaidluspooled ei suuda ikkagi kokkuleppele jõuda. Vahepeal on koju läinud ka näost ära Lindmäe Vahimetsa saatel. Ta ei lausu silpigi. Hiljem kinnitab Lindmäe, et vastaspoole turvamees oli talle kallale tulnud ja mõne aja pärast oli ta närvivapustuse tõttu teadvuse kaotanud.

Segane päev lõpeb kell 23, kui politsei pitseerib kontori uksed. Otsustati, et tülitsejate advokaadibürood jätkavad läbirääkimisi taas täna. Ühed lähevad tagatrepist, teises eesuksese. Paari jooksusammu järel tabatud Oliver Ennok kinnitab, et tegutseb juhatajana Flora Kommertsi nõukogu otsuse alusel, otsuse tegid ettevõtte enamusaktsionärid. ?Vastavalt äriseadustikule rakendusid juhatuse liikme õigused koheselt,? märgib ta.

Hommikuse kontori hõivamise kohta lausub Ennok, et ukseklaasi lõhkudes sisenesid kõigepealt kriminaalasja raames majanduspolitseinikud, mitte enamusaktsionäride esindajad. ?Majanduspolitseil oli prokuröri määrus, kuid politseid ei lastud erikontrolli tegemiseks sisse, seetõttu kutsuti päästeteenistus klaasi lõhkuma,? lausus ta. Ennok ütleb, et erikontroll oli varem määratud, kui see kohtu määrus, millega kontroll keelati.

Küsimusele turvameeste rolli kohta kontoris vastab Ennok, et tegemist pole turvameestega, vaid valvuritega, kes tegutsevad töölepingu alusel. Ennok ütleb, et ei näinud, et vastaspoole advokaadi kallal oleks vägivalda tarvitatud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing