Vennad Nigulid omandasid Tallinna mööblimaja kontrollpaki

21. detsember 2004, 13:11

Eesti ühe suurema mööblimüüja ASi Mööblimaja kontrollpaki omandas Tartu mööblitöösturitele Jaak ja Ago Nigulile kuuluv OÜ Globstar.

Tallinna mööblimaja osanikevahetus küttis kirgi pärast seda, kui detsembri algul ilmnes, et mööblimaja tuumikaktsionärile M-Investeerimisrühma ASile kuulunud mööblimaja aktsiad on salapäraselt maha müüdud. Nigulite pere kontrolli alla oleva M-Investeerimisrühma kaasaktsionärid kahtlustasid, et Nigulid müüsid aktsiad endaga seotud firmale ja alla omahinna.

Nüüdseks on selgunud, et 55,1 protsenti Mööblimaja aktsiatest kuulub OÜle Globstar, mille osanikeks on vennad, mööblifirma ASi Tarmeko tegevjuht Jaak Nigul ja Tarmeko tütarfirma ASi Tarmeko Kommerts juht Ago Nigul.

M-Investeerimisrühma vähemusaktsionäri, vannitootja ASi Balteco juhataja Marko Pählapuu kinnitusel vaidlustavad nad mööblimaja aktsiate müügitehingu kohtus. ?Tehinguga on kaasaktsionäridele kahju tekitatud,? põhjendas Pählapuu. ?Samuti peaks kohtus selguma, kas tehinguga liikusid vaid aktsiad, nagu karta on, või liikus ikka ka reaalne raha.?

Novembri keskel toimunud M-Investeerimisrühma aktsionäride üldkoosolekul tegi firma juhatus ettepaneku võõrandada mööblimaja aktsiad ligi 18 miljoni krooni eest, samas kui Balteco tegi pakkumuse osta ise aktsiad 28 miljoni krooni eest.

Kuna koosolekul jäi peale Nigulite soov, andis Balteco asja kohtusse. Kohus tegi hagi tagamise määruse, mis keelas võõrandada aktsiad alla 28 miljoni krooni. Novembri lõpus tegi Balteco uue pakkumuse, mille kohaselt on nõus ostma mööblimaja aktsaid 33 miljoni krooni eest.

Jaak Nigul ei soovinud mööblimaja aktsiatehinguga seonduvat kommenteerida. ?See on firma sisene asi ning ma ei hakka musta pesu pesema läbi ajakirjanduse,? ütles Nigul. ?Kui Balteco tahab asja kohtusse anda, las siis annavad.? Varem on Jaak Nigul kinnitanud Äripäevale, et mööblimaja aktsiad müüdi kallimalt, kui kohtumäärus ette kirjutas ehk siis üle 28 miljoni krooni eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing