Christel Karits • 23. detsember 2004 kell 22:00

Muusikalitähed panevad jõulupühad särama

Esimesel ja teisel jõulupühal toob Smithbridge Produc-tions Tallinna Linnahallis publiku ette kontsertetenduse ?Öölaps?, kus kõlavad Eesti muusikaliteatri eredamate tähtede esituses hitid muusikalidest ?Hüljatud?, ?Vampiiride tants?, ?Hull sinu järele?, ?Hello Dolly?, ?Ooperifantoom?, ?Miss Saigon?, ?Cabaret? jpt.

?Tegemist ei ole möödunudaastase show taasesitusega, vaid täiesti uue elamusega,? vahendab pressiesindaja Jarmo Seljamaa kontserdi lavastaja Jüri Naela täpsustust. ?Püüame vältida samade laulude esitamist, seetõttu oleme valinud numbreid ka näiteks ?Ooperifantoomist?, mida Eesti publik veel polegi näinud. Loomulikult ei saa me siiski jätta kõrvale suurimaid hitte, nagu ?Öölaps? ja teised.? Maailma ühest kauneimast ja kalleimast muusikalist, ?Ooperifantoomist?, tuleb ettekandele kaks lugu. Millises esituses, see on tulijatele üllatuseks.

25. ja 26. detsembril astuvad Linnahallis lavale Jassi Zahharov, Hanna-Liina Võsa, Marko Matvere, Katrin Karisma, Sepo Seeman, Kaire Vilgats, Bert Pringi, Kelli Uus-tani, Jakko Maltis, Evelin Samuel, Tanja Mihhailova, Oliver Kuusik, Su-san Lilleväli, Lauri Pihlap, Kristina Vähi ja paljud teised. Peale staaride on laval muusikalikoor, tantsutrupp ning XXI Sajandi Orkester Erki Pehki dirigeerimisel.

Kontserdi üks produtsentidest Anne Veesaar ütles, et kuivõrd lavastajaks on Londonis õpinguid lõpetav koreograaf Jüri Nael, saab näha suurejoonelisi tantsunumbreid. ?Mul on väga hea meel, et nüüd osaleb ?Öölapsel? ka eelmised jõulud Austraalias veetnud Jassi Zahharov, kes taaselustab kaunimad hetked muusikalidest ?Hüljatud? ja ?Vampiiride tants?,? ütles Veesaar.

Õhtujuht Andrus Vaarik lubab, et liigsesse raskemeelsusse ei kalduta. Selles aitab Vaarikut kogu trupp eesotsas Kaire Vilgatsi ja Sepo Seemaniga, kes esitavad vahepalaks koomilisi numbreid erinevatest muusikalidest.

?Kindlasti ei jää ette kandmata ka hiljutises muusikalis ?Hull sinu järele? korduvaid vaheaplause saanud laul ?Naudi neidu? ja muusikali ?Hüljatud? koomiliseks tipphetkeks kujunenud ?Kõrtsuperemees?,? muheles Vaarik.

Kontsert ?Öölaps? tutvustab ühtlasi samanimelist muusikalihittide kogumikplaati, mis on juba müügil.

Jarmo Seljamaa ütles, et piletimüük on läinud ootuspäraselt. Rohkem pääsmeid on saada 25. detsembri kontsertidele, 26. detsembri etendusele on veel üksikuid pileteid.

Hetkel kuum