Jõuluaeg kolmekordistas kõne- ja sõnumiliikluse EMT võrgus

Liis Kängsepp 27. detsember 2004, 10:52

Jõuluajal saadeti EMT võrgus üle kolme korra rohkem sõnumeid kui tavalistel päevadel. Kahe ja poole kordselt kasvas ka multimeediasõnumite (MMS) liiklus.

Sõnumisaatmise tipp-päev oli eeldatult jõululaupäev, 24. detsember, mil sõnumi teel jõulutervitusi edastati, teatas EMT.

'Positiivne on tavasõnumist tublisti emotsionaalsemate MMS-sõnumite arvu kasv,' ütles EMT turundusdirektor Piret Mürk. 'MMS-toega telefonide arv on kiiresti kasvanud ning jõulutervitus võis nii mõnelegi kliendile olla esimeseks saadetud või vastuvõetud MMSiks.'

Tervikuna oli tänavu saadetud sõnumite (SMS ja MMS) maht enamvähem võrdne eelmise aasta jõuluajaga.

'Kuna kliente on juurde tulnud, tähendab see, et keskmiselt saatis iga klient mõne sõnumi vähem kui aasta tagasi,' ütles Mürk. 'Loodetavasti ei tähenda see, et jõulutervitused jäid edastamata, vaid et need anti edasi mobiiltelefonist vahetumalt, näiteks lähedastega kokku saades.'

Kõneliikluses oli tipp-päevaks jõuluõhtu eelne päev ehk 23. detsember, mil tõenäoliselt sooritati veel viimaseid jõuluoste ja peeti pühade veetmise plaane. Tänavuse aasta 23. detsember on ka kõneliikluse absoluutne rekord EMT võrgus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing