PM: Juhtiv majandusajakiri kinkis Eestile jõuludeks kiiduloo

28. detsember 2004, 08:21

Maailma suuremaid majandusajakirju Forbes avaldas äsja Eestist ülistava esikaaneloo.

Kodumaiste asjatundjate sõnul aitab artikkel kinnistada kuvandit Eestist kui värsketele ideedele avatud uuenduslikust maast, kirjutab Postimees.

Just vaimustus tehnoloogiast ning vaibumatu iha muutuste järele on Forbesi väitel aidanud eestlastel üles ehitada innovaatilise e-riigi, mis annab silmad ette paljudele tunduvalt jõukamatele Euroopa maadele.

Näiteks interneti ja mobiiltelefoni kasutamine on Eestis palju rohkem levinud kui Prantsusmaal, esitab ajakirjanik Joshua Levine ühe argumendi tõestamaks, miks Eesti väärib kogu maailma silmis kiitmist. Samuti kirjutab ta, et rohkem kui pooled eestlased kasutavad auto parkimise eest tasumiseks mobiiltelefoni ning mitmed Rootsi kompaniid katsetavad oma uusi ideid kõigepealt just uuendusmeelses Eestis.

Levine?i ligi poole aasta pikkuse uurimistöö viljana ilmunud kaanelugu «Eesti e-riik» («E-Republic of Estonia») ilmus Forbesi Euroopa väljaandes, mis levib lisaks Vanale Maailmale ka Lähis-Idas ja Aafrikas.

Majandusministri IT-nõuniku Andrus Aaslaiu sõnul aitavad sellised artiklid nagu äsja Forbesis ilmunu luua Eestile rahvusvahelisel areenil positiivse fooni ja kinnistada tõdemust, et tegu on väljapaistva tehnoloogiamaaga.

«Kui inimesed tulevad Eestisse, ei pea neile enam seletama, mis on e-valitsus,» lausus Aaslaid. «Ja IT-ettevõtjad teavad, et meil on vinged programmeerijad.»

Üks noist vingeist programmeerijaist, kelle foto Tallinna tornide taustal maandus koguni Forbesi esikaanele, on tarkvarafirma Aqris Software tehnoloogiajuht Sander Mägi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing