29. märts 2005 kell 11:54

Börsikommentaar: Euroopas on tänase börsipäeva probleemiks nõudlus

Euroopa aktsiaturud langesid täna, kuna usk maailma majanduskasvu on löönud kõikuma.

?Tänase päeva probleemiks on nõudlus,? ütles Gerer Conseili fondijuht Marc Boukhobza Bloombergile. ?Ma ei näe aktsiaturule häid sõnumeid.?

Nõudluse probleemi all mõtles ta tarbimise oodatust suuremat vähenemist Jaapanis ja Prantsuse äriusalduse kukkumist 15 kuu madalaiamale tasemele. Täna avaldatakse USA tarbijausalduse näitaja, mille puhul oodatakse märtsis juba teist kuud järjest langust. See lisab spekulatsioone, et aeglustuv majanduskasv lööks ettevõtete kasumeid. Analüütikud ootavad, et Euroopa ettevõtete aktsiatest koosneva Stoxx 600 indeksis ettevõtete kasum kasvab sel aastal kümme protsenti. Seda oleks oluliselt vähem, kui mullune 28 protsendine kasumikasv. Stoxx 600 indeks langes 0,3 protsenti, 261 punktile.

USA Conference Boardi tarbijausaldusindeksilt oodatakse kukkumist veebruarikuiselt 104 punkti tasemelt 103 punktile.

?Need makronäitajad valmistavad aktsiaturgu ette müügiks,? ütles Boukhobza, kes oli täna agaralt ametis Michelini ja AXA aktsia müügiga. ?Ka ettevõtete kasumid ei täida ilmselt ootuseid.?

Üheks eredaks täheks tänasel börsipäeval Euroopas on TeliaSonera aktsia, mille hind tõusis kella 13.40ks 5,1 protsenti, 41,40 Rootsi kroonile. Pankade analüütikud tõstavad aktiivselt aktsiasoovitust.

Hetkel kuum