21. aprill 2005 kell 14:40

Eestisse tuleb laserplaatide tehas

Tänavu kevadel alustas laserplaatide tootja ?Baltic Disc AS? Tallinnas Euroopa ühe kaasaegseima ning uusima CD ja DVD tehase ehitustöid.

Ettevõtte maksimaalseks CD ja DVD tootmisvõimsuseks planeeritakse tulevikus ligikaudu 10 miljonit ühikut aastas. Tehas alustab Tallinnas tööd juba käesoleva aasta oktoobris, teatas ettevõte.

Investeeringud Tallinna tehasesse ?Baltic Disc AS? moodustavad kokku ligikaudu 2,8 miljonit eurot ehk 43,6 miljont krooni. Plaani järgi peaks investeeringud end tasuma 5-6 aasta jooksul.

Praegu toodab ?Baltic Disc AS? DVD plaate Vilniuses, kus CD ja DVD tootmistehas ?Baltic Optical Disc? avas käesoleva aasta aprillis Balti riikide esimese ja ühe Euroopa kaasaegseima DVD tootmisliini. Sellesse liini on juba investeeritud umbes 1,5 miljonit eurot ehk 23 miljonit krooni.

Ettevõte hakkab teenindama eelkõige Eesti, Läti, Leedu ja Venemaa ettevõtteid, kuid planeeritakse ka lülituda aktiivselt Skandinaavia suurimate katalooge välja andvate firmade tenderitega. Veel tänavu loodab firma ?Baltic Disc? Eesti, Läti, Leedu ja Vene kirjastuste tellimusel toota kuni 2 miljonit. CD ja DVD plaati. Tuleval aastal planeeritakse Tallinnas toota kuni 8 miljonit CD ja DVD plaati.

?Baltic Disc AS? asutati 2004. aastal ja kasvas välja firmast ?Helisalv AS ?. ?Baltic Disc AS? põhitegevuseks on CD, DVD ja MC masstootmine tööstuslikul meetodil. Alates 1999 aastast kuni aasta 2004 suveni täitis Eesti turu tellimusi firma ?Helisalv AS? ja ta oli saksa-leedu firma ?UAB Baltic Optical Disc? ametlikuks esindajaks Eestis. ?UAB Baltic Optical Disc ? on ise Euroopa üks kaasaegsemaid ja uuemaid CD tehaseid.

Hetkel kuum