Ülo Toomsalu • 25. aprill 2005 kell 5:48

EPL: Laojääke müüv poekett laieneb üle Eesti

OÜ One Up Retail rajab aasta lõpuks kuuest kauplusest koosneva poeketi, kus müüakse maailmanimega riidekaupu tavakauplustest kuni kaks korda odavamalt.

Esimene kauplus Laojäägid on ettevõttel Rakveres juba avatud, reedel avas uksed ka teine kauplus Tartus Riia tänavas, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ettevõtte juhatuse liige Meelis Kuuskler märkis, et juba avatud ostukohtadele lisaks ootab mai lõpus ? juuni alguses oma järge kauplus ka Tallinnas Tartu maanteel.

?Oleme püüdnud kiirelt areneda. Kui inimesed on võtnud vaevaks tulla üle Eesti meie Rakvere kauplusse, peaks huvi jätkuma,? lausus ta.

Selle aasta numbri sees on kavas avada riidepoed veel Paide kandis ning Saaremaal, lisaks kuuluvad võimalike asukohtade valikusse Lõuna-Eesti ning Pärnu kant.

Juba esimese kaupluse avamine Rakveres tõi Kuuskleri sõnul kaasa ootamatult suure klientide ostusurve ? pooleteise kuuga tegi pood poole miljoni kroonise käibe. Seejuures on tegu tavapärasest tunduvalt odavamate riiete müügist saadud rahaga.

Kuuskleri sõnul eristabki Laojääkide kauplusi tavapoodidest eeskätt hind. Toodangut saadakse Lääne-Euroopast, seejuures on tegu riidekaupadega, mis on jäänud lattu seisma ning mida on vaja kiiresti realiseerida.

One UP Retail juhatuse liikme hinnangul jääb nende hinnatase tavakauplustega võrreldes 30?50 protsenti madalamale, mõnel juhul on hinnakääride erinevus ka kahekordne.

Loodava jaeketi tootebrändide hulka kuuluvad sellised nimed nagu Nike, Adidas, Umbro, Next ning Jordan. ?Hakkame järjest rohkem sisse tooma ka disainerite kaupa ? lisaks spordiriietele tahame arendada vaba aja riietuse poolt,? selgitas Kuuskler.

Hetkel kuum