9. august 2005 kell 9:22

Hansapank avas liisingukontori Tallinna autoregistrikeskuses

Autoregistrikeskuse Tallinna büroo hoones töötab alates juuli lõpust Hansa Liisingu kontor, teatas Hansapank.

Uues liisingukontoris saab sõlmida vanemate, 7-11aastaste sõidukite liisingut. Hansa Liisingu tegevdirektor Ando Uus kommenteeris: 'Kui uue auto ostmisel tehakse kõik vajalik ära otse salongis, siis vanemate autode puhul seni nii mugavat võimalust ei olnud.'

Vanemat autot liisida soovides tuleb nüüd vaid koos auto müüja ja autoga ning dokumentidega Mäepealse liisingukontorisse tulla. Liisingu vormistamiseks kulub tund aega. Selle jooksul saab vastuse liisingutaotlusele, hinnatakse auto ja sõlmitakse kindlustuslepingud. Ka liisingu esimese sissemakse saab teha pangaülekandega kohapeal.

Ando Uusi sõnul keskendub uus kontor 7-11aastaste sõidukite liisingule seetõttu, et nõudlus selle teenuse järele on kasvav. 'Sageli on kasulikum ja turvalisem osta mitte 20 000 krooni maksev väga vana auto, vaid näiteks 70 000ne auto ning kasutada 20 000 hoopis liisingu esimeseks sissemakseks,' märkis ta.

7-11aastase sõiduki liisimisel on esimene sissemakse 30% ja intressimäär 12%, liisinguperioodi lõpus ei tohi auto olla üle 13 aasta vana.

ARKi eelmise aasta statistika põhjal oli selle vanusegrupi osa esmaregistreeritud sõidukite seas ligi kolmandik (34%) ehk sama suur kui ka päris uute sõidukite osa (35%). Tänavu esimesel poolaastal sõlmiti selles vanuses sõidukite ostmiseks Hansa Liisingu vahendusel üle 570 liisingulepingu.

Hetkel kuum