Ülo Toomsalu • 15. august 2005 kell 5:41

EPL: Auto remondil tuleb arvestada ooteajaga

Suvepuhkused ja autot remontida soovijate arvu kasv suvel on suurendanud ooteaja nädalate pikkuseks.

?Sellist hullumeelset tungi autoteenindusse pole olnud vähemalt kümme aastat,? sõnas Eesti Päevalehele Mazda ABI Eurotrans OÜ tegevjuht Andri Tamm. Kui aastaid on kiireks kuuks olnud mai ? palju ülevaatusi ja suvi ees ootamas, siis tänavu läksid inimesed ?hulluks? alles juulis, lisas ta.

Tamm tunnistas, et ta plaanis eelmiste aastate kogemusi arvestades ka töötajate puhkused ja nii läkski alt. Kuna üks lukksepp oli juulis puhkusel ja asendajat polnud kuskilt võtta, siis venis ooteaeg paari nädalani. Praegu tuleb oodata nädal ja enne oktoobrit see aeg ei lühene.

Eesti Helkama-Auto ASi töödejuhataja Toomas Gribulis ütles, et Mitsubishi ja ?koda puhul kulub teenindusele vähem aega kui teistele automarkidele, sest nimetatud sõidukite varuosad on laos pidevalt olemas. Paraku on suvel autoteeninduses töötajate suvepuhkuste tõttu ooteaeg pikenenud. Kui tavaliselt on tulnud oodata maksimaalselt kaks-kolm päeva, et autot remondiks või hoolduseks töökotta viia, siis nüüd kulub sõiduki kirjapanekust kuni töömeestele üleandmiseni vähemalt nädal.

United Motors ASi hooldustööde vastuvõtja Risto Männiku sõnul tuleb autoomanikul kaks nädalat oodata, et saada oma BMW, Land Rover, Mini või Rover töökotta. Enne kiiret suve on olnud ooteaeg paar päeva, nüüd, mil kõige kiirem aeg hakkab ümber saama, tuleb kliendil ikkagi varuda kannatust ja aega

Hetkel kuum