26. august 2005 kell 11:21

Euroopa börsid: tubakasektor tõusuvees

Euroopa börsidel liigub täna hästi tubakasektor, kuna Jaapani Tobacco Inc. sõnul ei välista nad ühe Euroopa konkurendi ülevõtmist või liidu sõlmimist.

Cohiba sigarite tootja Altadis aktsia on maailma suuruselt kolmanda tubakatootja sõnade peale tõusnud 2,1%, tasemeni 36,50 eurot. Londoni börsil on Gallaheri ja Imperial Tobacco aktsiad tõusnud 0,8% ja 1%, vastavalt tasemeteni 837,5 ja 1550 penni.

Väärtpaberite hinnad oleks võinud ehk rohkemgi tõusta, kuid Tobacco Inc peab Euroopa suitsutootjate aktsiaid väga kalliteks.

Hoolimata kallist nafta hinnast on täna mõõdukas tõusus kogu Euroopa aktsiaturud.

?Ehkki nafta hind püsib kõrgel on turul endiselt palju vaba raha, mis vajab investeerimist,? ütles uudisteagentuurile Bloomberg KBC Asset Management fondivalitseja Patrick Casselman.

Ettevõtete poole pealt on täna toreda tõusuga alustanud Belgia suurim telekomifirma Belgacom (2,8%, 28,53 euroni). Kompanii poolaasta kasum tõusis tänu üksuste müügile 54 protsenti.

Ajalehes Wall Street Journal kirjutas täna oma allikatele tuginedes, et maailma suurim rauamaagi tootja Vale do Rio Doce peab läbirääkimisi Prantsuse kaevanduskompanii Eramet ülevõtmiseks.

Potentsiaalse ülevõetava aktsia on tõusnud 5,9%, tasemeni 93,85 euroni.

Hetkel kuum