• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  ITee vastab lugejate küsimustele

  Digikaameraga saab teha videoklippe ? sellega püütakse meelitada ostjat valima kaamerat, millega saab teha pikemaid ja paremaid videoklippe. Kõik tänapäevased digikaamerad teevad videoklippe. Enamik aga selliseid, mis sobivad vaid arvutiekraanil vaatamiseks. Ka uusimate kaameratega ? mis annavad videopildi resolutsiooniks 640×480 pikslit ja võimaldavad filmida kiirusega 30 kaadrit sekundis ? tehtud filmi kvaliteet jääb alla odavatele digivideokaameratele.
  Siiski on see lisaomadus mõnikord vajalik ja nii võite digikaamera omanikuna saata kaubatutvustuse äripartnerile või lapse esimesed sammud ämmale videoklipina. See sõnum räägib palju enam kui tavaline pilt.
  Ei maksa arvata, et odav pildikaamera asendab videokaamerat, pigem on see lisavõimalus, sest teleriekraanil vaatamisel jääb sellest kvaliteedist siiski väheseks. Kui fotokaameraga video tegemine on teile tähtis, paluge müüjal näidata, kuidas selle kaameraga tehtud videoklipp teleekraanil välja näeb.
  Paljud tootjad on ehitanud digikaamerad nii, et neid saab ühendada teleriga videokaabli abil. Nii saate reisil hotelli teleris päeval pildistatu üle vaadata ja mittevajaliku kustutada. Telerit saab kasutada ka digikaameraga filmitud videoklippide vaatamisel ja kaamera menüüdes liikumisel.
  Kaudselt võib võrrelda iseprintimist ja digilaboris printimist autosõidu ning bussisõiduga. Praegu on odavam trükkida pilte digilaboris, samas on mugavam, kuigi natuke kallim neid ise välja printida.
  Kuigi digikaamerad on jõudnud varsti pea igasse kodusse ja pildistatakse varasemast kordades rohkem, trükitakse pilte paberile omakorda kümnetes kordades vähem. Ise trükin paberile ühe pildi 200st? Kuigi on ka neid, kes reisilt tulles viivad oma mälukaardi(d) laborisse ja lasevad teha valmis kõik pildid, mis seal leiduvad.
  Nagu on aja jooksul langenud digilaborite väljatrüki hind, on langenud ka koduprinterite väljatrüki hind ja tõusnud kvaliteet. Kuna põhiprobleemiks pole tehnika või kujutiste kvaliteet, vaid pigem inimeste oskus tehnika võimalustega kaasas käia, siis on tehtud ka kodus printimine võimalikult lihtsaks ? ühendage printer kaameraga, otsige pilt ekraanile ja vajutage nuppu. Sünnipäeval tehtud pildid võib jagada pidulistele juba peo ajal, vanaemale külla minnes saab sealsed pildid trükkida talle juba kohapeal.
  Peamist kasu võiks spetsiaalsetest fotoprinteritest lõigata inimesed, kes hindavad mugavust ning aja kokkuhoidu. Samuti saavad neid kasutada näiteks kahjukäsitlejad, hindajad, kinnisvaramaaklerid, tootetutvustajad jpt.
  Peale tavalise 10×15 cm pildi võimaldab Canoni fotoprinter Selphy trükkida ise valitava suurusega ka dokumendifotosid. Lisada saab kuupäeva, kadreerida pilti, muuta toone ja heledust. Kodus printimisel tuleb arvestada, et see pole seotud vaid ühe tootja kaameraga ja on ka delikaatsem (kui te ei soovi jagada pildistatut laborantidega). Tarbijal, kes soovib trükkida pilte näiteks suuremates kogustes, on seda odavam teha digilaboris.
  Tavapildi hind on näiteks fuji.ee lehel kolm krooni, Morganfotos 2,90 kr. Korduspildi tegemine maksab mõlemas 3,50 kr. Spetsiaalsete fotoprinterite hinnad algavad 1490 kroonist. Arvestades juurde kulumaterjalid, tuleb ühe pildi hinnaks 3,90 kr.
  Ilmselt kasutab teine pool EMT mugavusteenust Kõnefilter. Kõnefilter lubab kasutajal valida, mis kõnede puhul telefon heliseb ja millal mitte. Kõned, mida ei soovita vastu võtta, on võimalik suunata kõneposti, teisele numbrile või võrguteatele. Kui teenus on suunatud võrguteatele, saab Kõnefiltri kasutaja valida teksti, mida helistaja kuuleb. Kõnesid saab filtreerida vastavalt nädalapäevadele ja kellaaegadele.
  Kõnefilter toimib ka juhul, kui helistaja varjab numbrit. Kui te ei soovi vastata ühelegi kõnele, mille puhul helistaja varjab oma numbrit, siis selliste kõnede korral teie telefon sissetulevast kõnest märku ei anna.
  Teenuse kasutamiseks tuleb koostada keelatud ja/või lubatud numbritega nimekirjad. Maksimaalselt võib luua viis samatüübilist nimekirja, igas nimekirjas kuni 50 numbrit. Kui nimekirjad koostatud, piisab vaid nimekirja aktiveerimisest, et teenus toimiks.
  Kui olete Kõnefiltri abil kõned ära suunanud, saate telefonile iga kord, kui kõne filtreeriti, ekraaniteate, mis ütleb, mis numbrilt see kõne tuli. Numbrit ei näidata, kui helistaja oli numbrinäidu keelanud. Viimase 30 päeva jooksul filtreeritud kõnesid saab vaadata EMT kodulehelt iseteeninduses asuvast teenuse logist. Kõnefiltri teenuse liitumistasu on 25 krooni ja kuutasu kümme krooni.
  Autor: ÄP
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Henry Auväärt: kes jääb praegusajal töötuks?
Hiljutine tööandjate küsitlus viitab, et värbamisrallile lähikuudel veel pidurit ei tõmmata, kirjutab CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.
Hiljutine tööandjate küsitlus viitab, et värbamisrallile lähikuudel veel pidurit ei tõmmata, kirjutab CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.
Hiina telefonitootja avab elektriautode tehase
Hiina nutitelefonide valmistaja Xiaomi ehitab riigi pealinna Pekingisse tehase, kus saab aastas toota 300 000 elektriautot, vahendab Reuters.
Hiina nutitelefonide valmistaja Xiaomi ehitab riigi pealinna Pekingisse tehase, kus saab aastas toota 300 000 elektriautot, vahendab Reuters.
Raamatupidamisbüroode TOP 2: uisuta sinna, kus litter saab olema, mitte sinna, kus ta oli
BDO Eesti tegi tänaseks edu toonud põhimõttelised muudatused ära kolm-neli aastat tagasi, ütles firma juhtiv partner ja tegevjuht Sulev Luiga.
BDO Eesti tegi tänaseks edu toonud põhimõttelised muudatused ära kolm-neli aastat tagasi, ütles firma juhtiv partner ja tegevjuht Sulev Luiga.
Kolmanda kvartali palgakasv oli viimaste aastate suurimaid
Keskmine kuupalk kasvas kolmandas kvartalis 7,8% ja ulatus 1553 euroni, palgarallit vedas lausa 15% palgatõusuga infotehnoloogia sektor, kus keskmine palk rühib kindlalt 3000 euro piiri suunas.
Keskmine kuupalk kasvas kolmandas kvartalis 7,8% ja ulatus 1553 euroni, palgarallit vedas lausa 15% palgatõusuga infotehnoloogia sektor, kus keskmine palk rühib kindlalt 3000 euro piiri suunas.