Andres Kärssin • 18. oktoober 2005 kell 10:35

Sotsid asuvad Tallinnas Keskiga läbi rääkima siis, kui viimane võtab omaks kohukesekampaania

Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) on nõus alustama koalitsiooniläbirääkimisi Tallinnas Keskerakonnaga siis, kui viimane võtab omaks kohukesekampaania.

Oma vastuses Keskerakonna kutsele asuda läbirääkimistele valimiskoalitsiooni moodustamiseks Tallinnas teatas SDE, et erakonnale on olulised ka valitsemise eetilised ja demokraatlikud põhimõtted. 'Sotsiaaldemokraatliku Erakonna hinnangul on Keskerakond kasutanud kohalike omavalitsuste volikogude valimiskampaanias nii seadustega kui ka eetiliselt lubamatuid vahendeid, reklaamides erakonda seadusega keelatud ajal ja kasutades ebaseaduslikku rahastamist. Seaduse mõttest möödahiilimine parlamendis esindatud erakonna poolt õõnestab Eesti riiklust ja muudab kaheldavaks valimiste legitiimsuse,' märgib SDE.

SDE teatas, et peab seetõttu koalitsiooniläbirääkimiste alustamise vältimatuks eeltingimuseks Keskerakonna adekvaatset eetilist hinnangut läbiviidud valimiskampaaniale ning nn kohukesekampaania omaksvõtmist: 'Oleme valmis osalema täna kell 15.00 Eesti Keskerakonna poolt planeeritud kohtumisel, kui Eesti Keskerakond on selleks ajaks andnud ausa vastuse eeltõstatatud küsimustele.'

Hetkel kuum