ÄP fototoimetus • 19. oktoober 2005 kell 22:00

Google täpsustas oma andmekaitsepoliitikat

Maailma suurim otsingumootor Google täiendas oma andmekaitsepoliitikat, püüdes nii hajutada kahtlusi tema kasutuses oleva info ebaseaduslikus kogumises.

Viimasel ajal järjest uusi teenuseid pakkuvat Google'it on korduvalt süüdistatud isikuandmete ja inimesi ühendavate seoste lubamatus loomises ja säilitamises, võrreldes teda Suure Venna või vaikselt tiksuva privaatsuspommiga.

Google'i otsingute arvukad personaliseerimisvõimalused, Gmail e-postikeskkond, ajaveebimootor Blogger, GoogleTalk kiirsuhtlustarkvara, töölauaotsingumootor ja kümned muud teenused annavad ettevõttele hea ülevaate kasutajate huvidest, harjumustest ja üksteisega tuttavate inimeste ringist.

Ettevõte kinnitab nüüd, et tema käsutuses olevaid andmeid kasutatakse ainult personaliseeritud sisu ja reklaamide pakkumiseks ning uute teenuste loomiseks.

Privaatsusekspertide hinnangul ei anna Google'i täiendatud andmekaitsepoliitika siiski vastuseid kõigile muret tekitavatele küsimustele.

Näiteks pole ettevõte seadnud ajalist piiri andmete säilitamisele, väites, et kustutamine toimub vastavalt vajadusele. Andmekandjate odavus lubab infot teenuste kasutajate tegevuse kohta säilitada praktiliselt igavesti.

Autor: ÄP

Hetkel kuum