Villy Paimets • 31. oktoober 2005 kell 22:00

Gunnar Okk saab aastase lepingu

"Nõukogu otsustas anda nõukogu esimehele volitused et ta räägiks juhatusega läbi, et sõlmida juhatusega aastased lepingud," ütles nõukogu esimees Urmas Sõõrumaa eile õhtul ning lisas, et kuna äriseadustik on muutunud, siis tuleb juhatusega uued lepingud sõlmida. "Peame sõlmima uued lepingud, kuna seadus nõuab seda, aga sisuliselt on see lepingute pikendamine jah." Juhatuse liikmete lepingute tingimused jäävad Sõõrumaa sõnul "suhteliselt sarnasteks".

Küsimusele, kas nõukogu otsus oli üksmeelne või oli ka vaidlusi, vastas Sõõrumaa, et otsus oli suhteliselt üksmeelne. "Aga ma ei tahaks kommenteerida, kes mida ütles, arvan, et kõik said aru, et konkurss on mõistlik. Ei saa meie riigis presidenti valida ega aiakäru osta, ilma et selleks hanget ei korralda," ütles Sõõrumaa. "Selleks (konkursi korraldamiseks - toim.) on nüüd aasta aega."

Samas andis Sõõrumaa mõista, et on Oki tööga rahul. "See ei tähenda, et Okk oleks halb juht," selgitas Sõõrumaa. "Aga siis (kui Okk peaks konkursi võitma - toim.) saavad teised ka teada, et Okk on hea juht." Et kui nõukogu lihtsalt Okiga jälle pika lepingu sõlmiks, siis hakataks nõukogule etteheiteid tegema? "Jah," oli Sõõrumaa nõus.

Oktoobri alguses teatas majandusminister Edgar Savisaar ootamatult, et peab vajalikuks Eesti Energia juhatuse esimehe kohale konkursi väljakuulutamist, seni olid nii Gunnar Okk kui ka nõukogu esimees Urmas Sõõrumaa olnud üsna kindlad, et Okk jätkab oma ametikohal.

Eesti Energia teatas, et elektrienergia eksport kasvas septembris rohkem kui kaks korda.

Ekspordi kasv oli tingitud Läti ekspordi kasvust ning suurest ekspordist Leetu Ignalina tuumaelektrijaama remondi ajal. Elektrienergia eksport oli septembris 502 GWh.

Elektrienergia netotoodangu maht oli septembris 1026 GWh, kasvades võrreldes möödunud aasta septembriga võrreldes 41%. Kodumaine elektrimüük kasvas septembris pisut üle 3%.

Hetkel kuum