31. oktoober 2005 kell 10:15

HK Ruokatalo kvartalikäive hüppas 32%

HK Ruokatalo kolmanda kvartali käive kasvas aastataguse perioodiga võrreldes 32% ning ulatus 226 miljoni euroni, teatas Soome lihakontsern Helsingi börsile.

Käibehüppe taga on laienemine Poola, kus omistati 82,5% riigi juhtuva lihatootja Sokolów S.A:sta aktsiatest. Kolmandas kvartalis andis Poola turg HK Ruokatalo kogumüügist 51 miljonit eurot. Baltimaad, kuhu alla kuulub Rakvere Lihakombinaat oma tütarettevõtetega ja Tallegg, andis 29,5 miljoni euro suuruse kvartalikäibe.

Lihatootja kvartalikasum jäi möödunud aasta tasemele 6,8 miljoni euroni. Kuna aktsiate arv on aastaga suurenenud kahanes aga kasum aktsia kohta 0,23 eurolt 0,19 euroni.

HK Ruokatalo börsiteate kohaselt on Rakvere Lihakombinaat koos oma tütarfirmadega suutnud reageerida turu nõudmistele ning hoidnud ja mõnes sektoris isegi tugevdanud oma turupositsiooni.

Tugevad firmasisesed arengutegevused viimase aasta jooksul on tõstnud ettevõtte konkurentsivõimet ja kasumlikkust.

Kanalihatootmisega tegelevas Talleggis käivitas HK Ruokatalo aasta alguses ettevõtte projekti, mille eesmärgiks on Eestis üles ehitada salmonellavaba linnuliha tootekett.

Projekti on läinud märkimisväärseid kulusid, mis nõrgendavad Talleggi käesoleva aasta majandustulemusi umbes 3 miljoni euro võrra.

HK Ruokatalo aktsia täna Helsingi börsil praktiliselt liikunud ei ole, makstes kell 11:30 8,79 eurot ehk 0,1% reedesest sulgemishinnast vähem.

Hetkel kuum