Isamaaliit taunib Tallinna transpordiametnike ülekuldamist

06. jaanuar 2006, 13:21

Isamaaliidu Tallinna linnavolikogu fraktsioon teatas, et taunib Tallinna transpordiametnike ülekuldamist.

Järgneb pressiteade:

Hämmastusega lugesid hiljutise hinnatõusu osaliseks saanud Tallinna ühistranspordikasutajad tänasest Postimehest lugu sellest, kuidas Tallinna Transpordiameti juhataja vormistas eelmise aasta lõpul oma siseringi kuuluvatele ametnikele preemiateks ning lisatasudeks kokku 1,29 miljonit krooni.

Isamaaliidu hinnangul on eriti nördimust tekitav, et samal ajal, kui transpordiametit oli haaranud premeerimistuhin, töötati sealsamas välja eelnõud ühistranspordi üksikpiletite ja kuukaartide hindade tõstmiseks. Eelnõu väljatöötamise põhjenduseks toodi küll rahaliste vahendite nappus, kuid nagu näha ? raha on linnal niivõrd palju, et selle kulutamisel kaob igasugune mõõdutunne. Ühistranspordi piletihindade tõstmise eelnõu välja töötanud 15 200-kroonise kuupalgaga ametnik sai lisatasu 54 000 krooni.

Isamaaliidu Tallinna Linnavolikogu fraktsioon oli vastu ühistranspordihindade tõstmisele põhjusel, et kasvanud kulud on võimalik kompenseerida seesmiste ressursside arvel. Nagu näha, isamaaliitlased ei eksinud. Kui mitte enam, siis vähemalt juuniorkaardi maksumuse tõusu 80 kroonilt 90 kroonile oleks lauspremeerimisest hoidumisega saanud küll ära hoida.

Isamaaliit ei arva, et ametnikud peaksid tegema oma tööd pelgalt missioonitundest ja vaid miinimumpalga eest. Avaliku sektori teenistujate palk peab olema tööjõuturu keskmisel tasemel. Tööalaselt pühendunud ametnikule tuleb tagada arvestatav elukvaliteet. Selle reegli rakendamisel peab aga kindlasti arvestama reaalse olukorraga ? antud juhul näiteks sellega, kuivõrd oluliselt ületab Tallinna linna ametnike palgatase näiteks riigiametnikest päästetöötajate või ka Tallinna bussi- ja trammijuhtide palgataset.

Isamaaliidu Tallinna Linnavolikogu fraktsioon ootab linnavalitsuselt otsustavat seisukohavõttu linnarahva raha laiali jaganud transpordiameti juhataja suhtes, samuti meetmeid selliste juhtumite ärahoidmiseks tulevikus. Vastasel juhul tekib küsimus ? kui keskerakondlik linnavalitsus ei suuda kontrollida sedagi, mis toimub tema ametiasutustes, kuidas ta suudab korraldada linnaelu?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing