Ossinovski kohtuasja alguse lükkas edasi puuduv venekeelne süüdistusakt

Piret Reiljan 30. jaanuar 2006, 00:00

"Midagi sisulist ei toimunud, kuna prokuratuur ei olnud Ossinovskile eelnevalt esitanud nõuetekohast venekeelset süüdistusakti," ütles Ossinovski advokaat Marti Hääl. Seadus näeb ette, et süüdistus tuleb kohtualusele esitada tema emakeeles, mis Ossinovskil on vene keel.

Prokurör Laura Feldmanis põhjendas venekeelse süüdistusakti mitteesitamist sellega, et kuna Ossinovski on Eesti kodanik ega esitanud eraldi taotlust venekeelse akti saamiseks, eeldas tema, et mehel pole eesti keelega probleeme. "Muidugi ei võida mina istungi edasilükkumisest midagi, tahan samuti kiiresti sisulise poole juurde jõuda," nentis prokurör.

Nii Ossinovski kaitsja kui ka süüdistaja on oma algsetes seisukohtades kindlad ega kavatse protsessist loobuda.

"Minu positsioon pole muutunud ja arvan endiselt, et uurimise käigus kogutud materjali põhjal on alust Ossinovski süüdistamiseks," ütles prokurör Feldmanis pärast läbikukkunud istungit.

Raudteeoperaatori AS Spacecom juhti Ossinovskit süüdistatakse katses sõlmida Eesti Raudtee esindajatega konkurentsi kahjustav kokkulepe - eesmärgiga teenida Spacecomile suuremat kasumit ja tõrjuda välja konkurente.

Ossinovski ise peab süüdistust alusetuks. "Me võidame kohtus kindlasti," ütles transiidiärimees enne istungit naeratades ja enesekindlalt.

Tunnistajate nimesid enne sisulise menetluse algust ei avalikustata. "Kasutame nii tunnistajaid kui ka uurimise käigus kogutud salvestisi," märkis prokurör Feldmanis.

Millist karistust Feldmanis Ossinovskile taotleb, pole teada. "Ma ei taha seda enne avaldada, kui istungil sinnamaale jõutakse," ütles ta. Süüdimõistmisel võib Ossinovskit oodata rahatrahv või kuni kolme aasta pikkune vangistus.

Järgmine istung Ossinovski kriminaalasja arutamiseks toimub 9. veebruaril.

Hääl usub, et kohtuotsuseni jõutakse 2006. aasta sees, ent enne suve ta lõpplahendust siiski loota ei julge.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing