Colliers sillutab Tallinna büroos kinnisvarainvestorite teed Eestisse

Anne Oja 02. märts 2006, 00:00

Colliersi Tallinna büroo juht Ardi Roosimaa rääkis, et välismaised kinnisvarainvestorid soovivad leida Eestis objekte, kuhu investeerida 10 miljonit eurot ja rohkem. Senini on suurinvestoreid tagasi hoidnud asjaolu, et Eesti turg on väike ja kuna investeerimiskõlblikke objekte napib, tuleks investeeringusummat hakata kohe hajutama.

Teisalt ei kiirusta paljud kohaliku taustaga kinnisvaraomanikud oma vara müüma, kuna loodavad hinnatõusu jätkule ega tea, kuhu vabanevat raha kasumlikult paigutada. "Meie ülesanne on neid valgustada," kommenteeris Roosimaa.

Erinevalt teistest Eestis tegutsevatest kinnisvarafirmadest, kes turuülevaateid koostavad, ei kavatse Colliers ise kinnisvarasse raha paigutada. Colliers Internationali Euroopa, Kesk-Ida ja Aafrika regiooni juht Rob Pearman selgitas, et laienev ettevõte jätkab varasemat sõltumatut joont.

Tallinna büroo juhi Ardi Roosimaa sõnul alustati info kogumisega esimese turuülevaate jaoks juba jaanuaris. Tänaseks on kõiki Balti riike hõlmav turuülevaade valmis. Lähiajal ilmub see raamatu kujul, kuhu on lisatud ka ülevaated Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika kinnisvaraturgudest.

Kinnisvarafirma Ober-Haus tegevjuht Hindrek Leppsalu kommenteeris, et Colliersi tulek on märk Eesti kinnisvaraturu jõudmisest küpsesse staadiumi, kus pole enam ootamatusi ega hiigelkasumeid.

2004. ja 2005. aastal avas Colliers kontorid Lätis ja Leedus. Balti riikides pakutakse ärikinnisvarateenuseid, sh büroo-, äri-, lao- ja tootmispindade hindamist, üüri ja müüki, kontseptsiooniarendust, turu-uuringuid ning -analüüse.

Rohkem kui 250 kontoriga kinnisvarafirma peakorter asub Inglismaal. Harukontorid paiknevad 50 riigis. Colliersi Tallinna kontoris töötab kuus inimest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing