Maksu- ja tolliamet võitis aasta suhtekorraldusteo tiitli

Merike Lees 07. märts 2006, 00:00

2005. aasta parima suhtekorraldusteo tiitli võitis žürii üksmeelsel hinnangul maksu- ja tolliameti (MTA) suhtekorralduslik töö ümbrikupalkade vähendamise nimel.

Tegemist oli mitmeaastase ja kümmekond koostööpartnerit hõlmanud ümbrikupalkade maksmise vastase kampaaniaga, selgitas kampaania initsiaator, MTA kommunikatsioonijuht Liis Plakk. Maksu- ja tolliamet ning partnerorganisatsioonid seadsid oma eesmärgiks mõjutada eelkõige teadlikkuse kasvu kaudu ümbrikupalkade maksmist. Hea maksulaekumine ja palkade kasv just palgagruppides, kus ümbrikupalga maksmise risk oli kõige suurem, näitab, et ühistöö on andnud tulemusi, tõdes Plakk.

Võrreldes kahe aasta taguse ajaga on suhtumine ümbrikupalka muutunud oluliselt taunitavamaks. Seda näitab avalikkuse üldise suhtumise ning meediakajastuse analüüs, väga hea koostöö erialaliitudega, kes otsivad ümbrikupalga vähendamise eesmärgil võimalusi seadusandluse täiendamiseks ning esitavad maksuhaldurile andmeid sektori normaalsetest keskmistest näitajatest.

Žürii märkiski, et aasta suhtekorraldusteo tiitli võitnud töö oli hästi läbimõeldud strateegiaga, arvestas pikaajalisi eesmärke, kaasas suure hulga ühisel eesmärgil töötavaid erinevaid avaliku sektori institutsioone ning muutis Eesti ühiskonna suhtumist ümbrikupalka. Eesti Suhtekorraldajate Liit valib alates aastast 2000 aasta parima suhtekorraldusprojekti eesmärgiga edendada eriala arengut, tunnustada häid tegijaid ja jagada kogemusi valdkonna kolleegidega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing