Kooskõlastati linnugripiks valmisoleku kavasid

13. märts 2006, 17:44

Siseministeeriumi teatel kooskõlastasid kriisireguleerijad linnugripiks valmisoleku kavasid.

Täna siseministeeriumisse kogunenud linnugripiks valmisoleku eest vastutavate asutuste kriisireguleerijad kooskõlastasid tegevuskavasid, omavahelist koostööd ja ressursside kasutust linnugripi tekkimisel Eestis. Ühisnõupidamisest võtsid osa siseministeeriumi, põllumajandusministeeriumi, sotsiaalministeeriumi, päästeameti, politseiameti ning veterinaar- ja toiduameti kriisireguleerijad, maavanemad, politseiprefektid, regionaalsete päästekeskuste juhid ning maakondlike veterinaarkeskuste juhid.

Kriisireguleerijad arutasid tegevusi linnugripi leviku takistamisel kohalikul ja riiklikul tasandil. Samuti käsitleti kahe reageerimistasandi asutuste omavahelist koostööd. Kõigil reageerivatel asutustel on koostatud tegevuskavad ning reageerimiseks vajalikud ressursid on kaardistatud.

Vastavalt põllumajandusministeeriumi situatsiooniplaanidele kutsub lindude gripi diagnoosimise korral põllumajandusminister kokku Riikliku Loomatauditõrje Komisjoni, mis juhib kogu tegevust taudipunkti likvideerimisel ja haiguse leviku tõkestamisel. Riiklikku komisjoni juhib veterinaar- ja toiduameti peadirektor, komisjoni kuuluvad järelevalveametnikud, veterinaar- ja toidulaboratooriumi esindaja, loomataudi levipiirkonna veterinaarkeskuse juht ning politseiameti ja päästeameti esindajad.

Samal ajal kutsub maavanem kokku Kohaliku Loomatauditõrje Komisjoni, kuhu kuuluvad maakonna veterinaarkeskuse juht ja järelevalveametnikud, veterinaar- ja toidulaboratooriumi esindaja, taudipunkti piirkonda teenindav volitatud veterinaararst ning kohalike politsei- ja päästeasutuste esindajad. Komisjoni juhib maakonna veterinaarkeskuse juht.

Kohalik komisjoni ülesanne on tagada riikliku komisjoni otsuste kohene ellurakendamine piiramaks loomataudi laiemat puhangut.

Informatsioon linnugripist, selle ennetusmeetmetest ja reageerivate asutuste tegevuskavadest on kättesaadav <#infolehel=http://www.linnugripp.ee>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing