Muusika ja filmirohke sukeldumisretk Kumu öösse

Järgmisel reede öösel on kunstimeka Kumu moodsa elektroonilise muusika ja kreiside lühifilmide päralt.

Festival Hea Uus Heli ja üritustesarja Jazz´n´Motion koostöös sünnib mitmekihiline Kumu Öö täis muusikat ja pilti nii Suurbritanniast kui ka Eestist.

Kumu Öö keerleb ümber brittide edukaima uute muusikasuundade tutvustaja independent-plaadifirma WARP-Recordsi. Tõsi, selle kaubamärgi pitseriga artiste ning filmiloojaid teavad meil pigem fännid, kuid ürituse korraldaja Helen Sildna julgustab, et tegemist pole tavamõistes agressiivse klubipeoga, kus vali muusika ei jäta kuulajale hingamisruumi.

"Kumu on ideaalne koht elektroonilise muusika esitamiseks. See on kui mitu ühes võimalus. Tutvuda võib kunstimuuseumi ruumidega, soovi korral filme vaadata, muusikat kuulata või hoopis eralduda kohvikusse, kus saab süüa-juua kella kolmeni," kirjeldab Sildna harva olukorda, mil Kumusse pääseb öötundidel. Tõsi, ekspositsioonid on küll suletud, ent majaga saab tutvuda ometi.

Teadjamatele võiks olla õhtu märksõnadeks dubstep ja Londoni eksperimenteerimisaldis duo Vex. Tänu Vexile kõlab Eestis esmakordselt uus elektroonilise klubimuusika suund dubstep, mida Sildna iseloomustab kui aeglast meditatiivset drum'n'bass'i, mis pole isegi Londonis veel argiseks muutunud. Ambient-techno ja tantsuelektroonika tandem Plaid, ühe-mehe-funk-tornaadoks kutsutav Jamie Lidell ning klahvpillidel-trummidel jõulist tantsumuusikat viljelev projekt Toob esindavad Kumu Öös briti värskemaid elektroonilise tantsumuusika suundi. Plaid tutvustab Tallinnas peatselt ilmuvat DVDd ja CDd "Greedy Baby".

Filmihuvilistele on läbielamiseks ja arvustamiseks kaks filmi. "Rubber Johnny" on briti ühe skandaalseima video-režissööri Chris Cunninghami lühifilm keldrisse suletud mutantlapsest ja hirmunud koerast. Film keskkond sarnaneb õudusunenäoga. Cunningham on teinud videoid ka Madonnale, Björkile ja Aphex Twinile.

"My Wrongs" on briti ühe kuulsama satiiriku Chris Morrise lühifilm. Morris on meister leidma huumorit inimeste nõrkustes ja paranoiades. Meil näidatava filmi kangelaseks on mees, kes otsustab lõpetada oma nime kasutamise, kuna ta ei väärivat seda.

Tegevust jagub kolme saali. Kontserdid toimuvad suures ekspositsioonisaalis ja muuseumi fuajees. Filme saab vaadata auditooriumis.

Hetkel kuum