Piret Reiljan • 16. august 2006 kell 9:26

Galvex Grupp müüs oma osaluse USA investeerimisfondile

USA investeerimisfond Silver Point Capital Partners LCC omandas 100%lise osaluse Galvex Grupi ettevõtetes, teatas Galvex Grupp.

Tehing vormistati Galvex Grupile kuulusid Galvex Estonia OÜ, Galvex Trade Ltd, Galvex Services OÜ, Galvex Intertrade OÜ ja Galvex Deuchland GmbH.

Osaluse müük lõpetas Galvex Estonia OÜ, Galvex Trade Ltd ja Galvex Intertrade OÜ pankrotikaitse menetlused New Yorki kohtus USAs. Eelmainitud ettevõtete kohta alustati pankrotikaitse menetlust 17. jaanuaril 2006 seoses omandisuhete vaidlustega, mis tänaseks on kohtu poolt lõplikult lahendatud.

Galvex Grupi tegevjuht Manfred Buck kommenteeris olukorda alljärgnevalt: 'Käesoleva lahenduseni jõudmine pakub rahulolu, sest ligi pool aastat kestnud ettevõtete reorganiseerimine on nüüdseks lõppenud ning edaspidi saame pöörata põhitähelepanu vaid ettevõtte tulevikule. Galvex omab tugevat ja mitmekülgset kliendibaasi, võimekat ja pühendunud meeskonda, kõrgekvaliteedilist toodangut andvat tootmisliini ning nüüd ka omanikku, kellel on selge visioon ja ressursid, et viia äritegevus uuele kvalitatiivsele tasandile'

Terry Hughes"i, Silver Point"i esindaja Londoni kontoris, ütles järgmist: 'Silver Point on tänaseks lõplikult omandanud Galvex Grupi ettevõtted. Me oleme olnud Galvexiga seotud juba 2005. aasta novembrikuust ja oleme lühikese ajaperioodi jooksul näinud ettevõtte äritegevuses olulisi muudatusi Manfred Buck’i ning konsultatsioonifirma Alvarez Marsal meeskonna juhtimisel. Galvexi juhtkonnal on selge nägemus ettevõtte arenguperspektiividest tulevikus ja me toetame Galvexi juhtkonda täielikult edasiste plaanide elluviimisel.'

Galvex Estonia OÜ on sõltumatu lehtterase tootja maksimaalse tootmisvõimsusega

500 000 MT aastas. Galvexi tootmisüksus asub Muuga jäävabas sadamas ning omabsuurepärast ligipääsu mere-, auto- ja raudteetranspordi kaudu. Galvexi peamisedsihtturud on Euroopa Liidu liikmesriigid, SRÜ riigid ja Ameerika Ühendriigid.

Hetkel kuum