Täna esilinastub Eesti täispikk joonisfilm „Leiutajateküla Lotte”

30. august 2006, 11:24

Täna õhtul esilinastub uus Eesti joonisfilm 'Leiutajateküla Lotte', mis on järg populaarsele lastefilmile 'Lotte reis Lõunamaale'.

'Leiutajateküla Lotte' on Eesti kõigi aegade suurim filmiprojekt, mis läks maksma 32 miljonit krooni, teatas Eesti tuntud disainer Martin Pärn. Film valmis koostöös Läti filmistuudioga Rija Films.

Koguperefilmi autoriteks on Janno Põldma, Heiki Ernits ja Andrus Kivirähk, kes on ka populaarsete laste TV-seriaalide 'Tom ja Fluffy', koguperefilmi 'Lepatriinude jõulud' ning lühifilmi 'Kontsert porgandipirukaga' autorid.

Joonisfilm räägib inimlikkusest, sõprusest, hoolivusest ja perekonnast, kus hoolitakse lastest ning tegeletakse laste oskuste arendamisega.

'Lotte filmides ei ole, et keegi jookseb vastu seina lapikuks, kellelegi torgatakse pomm tagumikku või keedetakse supiks. Põnevus tuleb karakteritega ja olukordade koomikaga,' kommenteeris Leiutajateküla Lotte dialoogide autor Andrus Kivirähk. 'Tegelased on positiivsed, nad võivad olla veidrad, kuid nad ei ole õelad.'

Lotte on tüdruk-koer, kelles peituvad parimad tüdrukute ja poiste omadused. 'Lotte mitmekülgsus on tema potentsiaal - Lottest õhkub energiat, tema olemus on, et ta võib palju saavutada, kui ta saab mingi suuna või sihi,' rääkis filmi režissöör Heiki Ernits. Lotte tegemistele annab sihi Jaapanist pärit mesilane Susumu, kes hakkab Leiutajatekülas judot õpetama.

Esilinastusele tulevad ka Läti-poolsed koostööpartnerid ning läti laulja Renars Kaupers, kes esitas filmis kaks muusikapala.

Filmi hakatakse näitama alates 1. septembrist Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis ja Narvas, kusjuures Tallinnas ja Narvas venekeelsete subtiitritega.

Leiutajateküla Lotte jõuab lisaks kinolinadele ka Lätis, Leedus, Norras, Hollandis, Saksamaal jm.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing