Mariliis Pinn • 5. oktoober 2006 kell 10:23

Presidendi välisnõunikuks võib saada Sven Jürgenson

Kauaaegne Eesti välisministeeriumi töötaja suursaadik Sven Jürgenson on andnud põhimõttelise nõusoleku asuda tööle Eesti järgmise presidendi Toomas Hendrik Ilvese välisnõunikuna.

Eesti üks kogenumaid diplomaate, 1991. aastal diplomaatilisele tööle asunud Jürgenson on praegu välisministeeriumi asekantsler julgeolekupoliitika küsimustes.

"Ettepanek asuda tööle presidendi välisnõunikuna on märk suurest usaldusest,"

ütles Jürgenson. "Mind ühendab Toomas Hendrik Ilvesega väga pikk ja meeldiv ühise töö kogemus, loodan presidendi ühe tugiisikuna anda oma panuse Eesti välispoliitilise maine kujundamisse ja strateegiliste eesmärkide saavutamisse. Usun, et saan aidata tõhusalt kaasa usalduslike, ühiste ja kollegiaalsete suhete kujundamisele valitsuse, välisministeeriumi ja presidendi vahel."

Sven Jürgenson on lõpetanud Tallinna Polütehnilise Instituudi informatsioonitöötlemise eriala.

Aastatel 1993-1995 töötas Sven Jürgenson Eesti saatkonnas Viinis. 1995-1996 oli ta välisministeeriumi rahvusvaheliste organisatsioonide ja julgeoleku büroo juhataja ning poliitikaosakonna juhataja asetäitja.

Aastatel 1996-1998 töötas Jürgenson välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektorina, olles samal ajal Tallinnas resideeriv Eesti suursaadik Türgis.

1998. aastal nimetati Jürgenson suursaadikuks ÜRO juures ning aastatel2000-2003 oli ta Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides.

Toomas Hendrik Ilves astub ametisse 9. oktoobril.

Hetkel kuum